Бери приклад у полтавських городників: про які нюанси треба знати, щоб виростити смачні буряки

Вирощувати буряк не так вже й важко, особливо якщо ви знаєте секрети городників із Полтавської області, які завжди славилися своїм чемпіонським урожаєм.

Один із найпопулярніших коренеплодів в Україні – це буряк, який вирощують у всіх регіонах. Особливо славиться своїм урожаєм городники з Полтавської області, яким вдається виростити найсолодші та соковитіші плоди. Їх використовують для справжнього українського борщу, різноманітних салатів, а також перлин полтавської кухні – страви з давньою історією під назвою “шпундра”. Сьогодні ви дізнаєтесь про всі ці нюанси та секрети вирощування буряків.

Городники з Полтавської області розкрили свій секрет вирощування буряків
Городники з Полтавської області розкрили свій секрет вирощування буряків

Перш ніж розпочинати посів насіння, варто визначитися з відповідним сортом буряка. Вони різняться за тривалістю зростання та розвитку і бувають скоростиглими, середньостиглими та пізньостиглими. Також ви можете вибрати форму, розмір і навіть колір та смак.

Щоб буряки дали гарний урожай городники з Полтавської області рекомендують вибрати правильне місце для посадки з певною якістю ґрунту. Воно має бути найосвітленішим, добре провітрюваним з легким, родючим, водонепроникним ґрунтом близького до нейтрального рівня кислотності.

Агрономи назвали незвичайний сорт буряків, який дає гарний врожай
Агрономи назвали незвичайний сорт буряків, який дає гарний врожай

Восени під перекопування для розкислення ґрунту полтавські городники обов’язково вносять крейду або доломітове борошно. Якщо ви не зробили цього, то перед посівом буряків і протягом усього вегетаційного періоду можна вносити деревну золу або подрібнену шкаралупу.

Натомість про свіжий гній доведеться забути назавжди, адже він може не тільки зіпсувати весь урожай, а й сприяти накопиченню в коренеплодах різних нітратів та в рази збільшить ризик грибкових захворювань.

Городники з Полтавської області розкрили свій секрет вирощування буряків
Городники з Полтавської області розкрили свій секрет вирощування буряків

Грунт на грядці, де вирощується буряк, повинен бути завжди помірно вологим. Також не забувайте про розпушування після поливу і проріджування та прополювання буряків.

Схожі статті

1 ложка у воду – і огірки плодоноситимуть до кінця жовтня: чим полити грядки у червні 2025

Огірки можуть плодоносити аж до осені, якщо їх вчасно і правильно підживлювати. Дізнайтеся, які добрива найкраще підходять саме для огірків.

3 ложки під корінь – і полуниця росте здорова: методика з Полтавщини для червня 2025

З цією підживкою полуниця буде набагато солодшою, гарнішою та смачнішою. Також, жодна хвороба не вчепиться в кущі, а ґрунт матиме якомога більше поживних речовин. Варто спробувати!

Забудьте про добрива на 365 днів: чому варто зробити річну паузу і нічого не вносити в ґрунт

Внесення добрив є необхідною процедурою для деяких рослин, але також городники наполягають на тому, щоб час від часу робити перерву і відмовитись від них. Яка користь від цього?

1 ложка у воду, і томати плодоноситимуть, не припиняючи, аж до холодів: як у бабусі

Щоб томати вродили як треба, потрібно не скупитися на підживки. І мова йде не тільки про кількість овочів, які ви зможете зібрати, але і про їх смак.

Посперечалася з сусідкою: чи потрібно обрізати вишню, коли та як саме робити це – 5 пунктів

Завдяки цим порадам будь-який садівник матиме гарний та смачний урожай вишні з року в рік. Варто лише дослухатися до цього, й зрозуміти, чому все це радять досвідчені садівники.

Що посадити на грядках, які звільнилися після молодої картоплі? У 2025 врожаї будуть нон-стоп

Господині вже активно збирають молоду картоплю, і після неї залишаються пусті грядки. Чи можна щось висадити після бульб, і які саме культури?