Зелені овочі дуже популярні серед городників на всій території України. Насамперед їх вирощують не заради плодів або підземних бульб і коренеплодів, а заради листя та пагонів, а також зелені, яку використовують у їжу у сирому, термічно обробленому чи консервованому вигляді.

Сьогодні існує безліч видів зелених культур, причому їх заведено ділити на кілька груп:
Група №1 салатна зелень
Це різні види качанних та листових салатів, крес-салат, листова капуста, руккола, огіркова трава, валеріанелла городня та інші. Усі їх найчастіше використовують у сирому вигляді.
Група №2 шпинатна зелень
Це шпинат, щавель, ревінь, лобод овочевий, портулак городній та інші. Як правило, їх зазвичай тушкують або відварюють.
Група №3 пряна зелень
До цієї групи відносять різноманітні луки, петрушку, кріп, кінзу, тархун, базилік, любисток, коріандр, шавлію, селера, м’яту, гірчицю, чабер, майоран та інші. Як правило, використовуються в малій кількості у вигляді смакових добавок для різноманітних страв української та інших кухонь світу.

Більшість зелених культур відрізняється швидким зростанням та феноменальною холодостійкістю, що дозволяє отримувати врожаї від ранньої весни та до пізньої осені.
“Стандартний” ТОП-5 набір в Україні – це звичайна зелена цибуля на перо, всі види листових салатів, кріп, шпинат та пекінська капуста. Саме ці зелені культури за опитуваннями найчастіше вирощують українські городники у всіх областях, починаючи від Харківської та Полтавської, до Одеської, Чернігівської, Київської, Львівської та інших.