Від Львівської до Одеської областей: 5 найпопулярніших зелених культур, які вирощують скрізь

Топ-5 найпопулярніших зелених культур, які із задоволенням вирощують городники у всіх регіонах України. Усі вони дають чудовий урожай, як у Львівській області, так і на Одещині.

Зелені овочі дуже популярні серед городників на всій території України. Насамперед їх вирощують не заради плодів або підземних бульб і коренеплодів, а заради листя та пагонів, а також зелені, яку використовують у їжу у сирому, термічно обробленому чи консервованому вигляді.

Як виростити найдорожчу зелень на ділянці
Як виростити найдорожчу зелень на ділянці

Сьогодні існує безліч видів зелених культур, причому їх заведено ділити на кілька груп:

Група №1 салатна зелень

Це різні види качанних та листових салатів, крес-салат, листова капуста, руккола, огіркова трава, валеріанелла городня та інші. Усі їх найчастіше використовують у сирому вигляді.

Група №2 шпинатна зелень

Це шпинат, щавель, ревінь, лобод овочевий, портулак городній та інші. Як правило, їх зазвичай тушкують або відварюють.

Група №3 пряна зелень

До цієї групи відносять різноманітні луки, петрушку, кріп, кінзу, тархун, базилік, любисток, коріандр, шавлію, селера, м’яту, гірчицю, чабер, майоран та інші. Як правило, використовуються в малій кількості у вигляді смакових добавок для різноманітних страв української та інших кухонь світу.

Городники України назвали найпопулярніші зелені культури
Городники України назвали найпопулярніші зелені культури

Більшість зелених культур відрізняється швидким зростанням та феноменальною холодостійкістю, що дозволяє отримувати врожаї від ранньої весни та до пізньої осені.

“Стандартний” ТОП-5 набір в Україні – це звичайна зелена цибуля на перо, всі види листових салатів, кріп, шпинат та пекінська капуста. Саме ці зелені культури за опитуваннями найчастіше вирощують українські городники у всіх областях, починаючи від Харківської та Полтавської, до Одеської, Чернігівської, Київської, Львівської та інших.

Схожі статті

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.

Як зберігати рис та інші крупи, щоб в них не заводилися шкідники: 4 засоби, які спрацюють

Комахи-шкідники полюбляють на кухні поласувати гречкою, рисом, борошном або манною крупою. "Сенсація" назве 4 способи, які допоможуть вберегти від них домашні крупи.