Гарний ріст і цвіт гортензії напряму залежить від підживлення квітки. Ця рослина не вважається надто вибагливою, головне знати, що і коли потрібно робити. Новачків часто хвилює питання, які добрива обрати і як часто їх вносити. Головне, що треба розуміти – це коли рослина найбільше потребує поживних речовин і які елементи є для неї важливими.
Як стверджують садівники, гортензії можуть виживати і без додаткового підживлення, але при цьому вони можуть гірше виглядати. Якщо не вносити добрива регулярно, тоді гортензія зіштовхнеться з дефіцитом поживних речовин, як результат листя стане нездоровим і збільшуються шанси на те, що квітка не буде цвісти. У такому випадку потрібно підібрати правильний тип добрив, врахувавши всі потреби рослини.

Поява жовтого листя свідчить про дефіцит азоту, якщо жовтизна з’являється між прожилками на молодому місці, це свідчить про нестачу заліза – залізний хлороз. У складі більшості добрив присутні азот, фосфор, калій, які так необхідні для розвитку рослини. Найкращим добривом є збалансоване садове зі співвідношенням 10-10-10, також дієвими є добрива 12-4-8 або ті, що призначені для троянд.

Органічні добрива теж є ефективними, їх без проблем можна придбати в садових магазинах. Якщо ви надаєте перевагу натуральним методам, ви можете самостійно приготувати підживку, використовуючи інгредієнти, які є у вас на кухні. Якщо ж раніше більшість садівників не вдавались до підживлення рослин, то зараз цей етап є необхідним для здорового розвитку квітів, зокрема гортензії, тому не нехтуйте та обов’язково проведіть цю процедуру.