Правило 10 см: фермери пояснили, коли та як потрібно висаджувати огірки у відкритий ґрунт

Зовсім скоро городники будуть висівати насіння та висаджувати розсаду огірків. І вже на цьому етапі треба зробити все правильно, щоб потім збирати щедрий та смачний врожай.

Огірки не люблять поспіху. Тому сіяти їх у відкритий ґрунт варто тільки тоді, коли тепло вже впевнено тримається. Найкращий час — друга половина або кінець травня, коли вдень стабільно понад 18°C, а земля на глибині 10 см прогріта хоча б до 14°C. Якщо ви живете на півдні або весна видалася ранньою, то можна саджати огірки вже на початку місяця. Але в інших випадках краще не поспішати, бо холодна погода цій культурі не подобається.

Грядку теж треба обирати грамотно. Тінь — одразу ні. Огірки люблять тепло та світло, тому саджайте їх на ділянці, де немає дерев чи будівель, які відкидатимуть на огірки тінь. Також не забувайте про правило сівозміни. Саджати огірки після кабачків, динь, кавунів, гарбузів чи самих себе не бажано, бо там можуть бути спільні хвороби. А от на грядках після бобових, цибулі, картоплі чи капусти (будь-якої) огірки ростимуть добре та дадуть гарний врожай.

Фермери пояснили, коли та на якій відстані треба сіяти огірки у відкритий ґрунт
Фермери пояснили, коли та на якій відстані треба сіяти огірки у відкритий ґрунт

Глибина посадки насіння залежить від ґрунту. Якщо він легкий, то й зерняткам буде легше прорости. Тобто можна заглиблювати їх на 4-5 см. У глинистому ґрунті насінню рости важче, тож максимум 3-4 см. А краще взагалі 2-3 см на грядках, де земля надто мокра, бо інакше насіння швидше загниє, ніж проросте. Ідеальним місцем для посадки огірків є зволожене, але не мокре місце. Також важливо дотримуватися відстані між рослинами.

Якщо відстань буде завеликою, то нічого страшного, крім нераціонального використання городу. А якщо рослинам буде тісно, то вони гірше ростимуть. Оптимально залишати між кущами 40-60 см, а між рядами — близько 120 см. Але якщо вирощуєте стрічковим методом, то між насінням у ряду достатньо лишати 10-12 см. Перед посівом варто підживлювати землю перегноєм чи компостом (150-200 г на лунку) та кістковим борошном (1 столова ложка).

Схожі статті

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.

Як зберігати рис та інші крупи, щоб в них не заводилися шкідники: 4 засоби, які спрацюють

Комахи-шкідники полюбляють на кухні поласувати гречкою, рисом, борошном або манною крупою. "Сенсація" назве 4 способи, які допоможуть вберегти від них домашні крупи.