Кімнатні рослини для очищення повітря – топ-5 “зелених фільтрів” для вашого дому

Кімнатні рослини здатні не лише зробити вашу оселю більш естетичною й затишною, а й можуть очищувати повітря - які 5 рослин експерти радять мати вдома?

Відомо, що деякі кімнатні рослини слугують не лише декоративною прикрасою інтер’єру, а й виконують важливу функцію – очищають повітря. Рослини, які виділяють ефірні олії, здатні позитивно впливати на самопочуття людини, зміцнювати імунну систему та знижувати прояви алергії.

ТОП-5 кімнатних рослин, які очищують повітря

Розмарин

Зазвичай його можна часто зустріти в кулінарії, однак він також слугує природним фільтром. Він виділяє ефірні олії, тож ця рослина ефективно бореться з грибками, цвіллю, вірусами та бактеріями. Рекомендується вирощувати розмарин вдома тим, хто має бронхіальну астму або алергії.

Експерти розповіли, які кімнатні рослини очищують повітря вдома
Експерти розповіли, які кімнатні рослини очищують повітря вдома

Сансев’єрія

Ця рослина теж здатна очищувати повітря від токсичних речовин. Вона абсолютно невибаглива у догляді, тому не буде займати багато вашого часу для вирощування.

Лимон

Лимон має потужні фітонцидні властивості, завдяки вмісту ефірних олій, вона впливає на мікроклімат у приміщенні, а саме знищує бактерії у повітрі та тонізує нервову систему.

Експерти розповіли, які кімнатні рослини очищують повітря вдома
Експерти розповіли, які кімнатні рослини очищують повітря вдома

Аспарагус

Рослина корисна для тих, хто часто хворіє, вона здатна очищувати повітря від вірусів і бактерій. Аспарагус позитивно впливає на імунну систему, тому рекомендується мати його вдома.

Кімнатний мирт

Дана кімнатна рослина теж ефективно бореться з вірусами, через те, що має ефірні олії. Радіус дії мирта розповсюджується до 50 метрів.

Експерти розповіли, які кімнатні рослини очищують повітря вдома
Експерти розповіли, які кімнатні рослини очищують повітря вдома

Ці 5 рослин абсолютно не шкідливі для здоров’я людини, а навпаки покращують її стан, тому якщо ви ще не маєте їх у себе в оселі, саме час це зробити. Головною перевагою є те, що вони будуть виконувати дві функції – зроблять вашу домівку більш привабливою та очистять повітря.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.