Жителі німецького містечка вважають, що найстаріший кущ троянд у світі росте саме у них. За легендою йому близько 1000 років. Проте експерти стверджують, що набагато менше і лише трохи більше 400-т. Однак це теж поважний вік, який заслуговує на повагу, тому прислухаємося до порад німецьких садівників, які точно знають, як доглядати рослину і зробити її цвітіння довгим і пишним.

Щоб троянди радували вас не рідкісними одинокими бутонами на кущах, а рясним і довгим цвітінням, їм необхідно забезпечити грамотний догляд, який обов’язково входить внесення підживлення.
Найбільше стимулює цвітіння троянди фосфор, який впливає не лише на розмір квітів, а й на кількість бутонів. Мало того, фосфор позитивно діє на формування коренів. Також троянди необхідний калій та азот, які відповідають ще й за формування зеленої маси рослини. Не зайвими будуть магній, який впливає на яскравість кольору, залізо у вигляді профілактики різних захворювань, а також бор та марганець.

Деякі садівники-початківці віддають перевагу виключно комплексним препаратам і зовсім забувають про органічні добрива, які також впливають на здоров’я рослини. Німці вважають, що найкраще для рясного цвітіння куща троянди використовувати комплексні підживлення, до яких входить органіка та мінерали.
Щоб забезпечити своїм трояндам рясного цвітіння, у травні німецькі садівники використовують калійно-фосфорні склади, куди входить 10 г суперфосфату та 10 г сульфату калію, які розчиняють у 10 л води. Наступне підживлення цими ж складами повторюють у червні. У липні розчин додають 500 г курячого посліду і 10 г нітрофоски.

Зверніть увагу, що рясне цвітіння для троянди – це свого роду стрес. У цей період рослина витрачає велику кількість поживних речовин. Тому, якщо ви хочете, щоб наступного року ваш кущ знову порадував великою кількістю гарних і ароматних квітів, то в кінці сезону його теж слід підгодувати.