Корисний лайфгак від мого дідуся: що зробити, щоб цибуля не випускала стрілки

Роботи з висівання цибулі можуть виявитися марними, якщо рослина піде у стрілку. Старі люди завжди порадять, як запобігти цій біді. Нічого дорогого купувати не доведеться – стане в пригоді сіль.

Якщо застосувати сіль, то цибуля не лише не піде у стрілки, але й дасть урожай великих голівок, які чудово зберігатимуться до майбутньої весни й не згниють. У це складно повірити, але сіянка може перерости в стрілки від отриманого стресу.

Можливо, посівний матеріал зберігали у занадто теплих чи навпаки холодних умовах. Та літні люди завжди підкажуть, як убезпечити городину від подібної навали. Просто дістаньте з кухонної шафи звичайну харчову сіль.

Чим удобрити цибулю

Насамперед треба потурбуватися про майбутній урожай ще перед висіванням сіянки. Маленькі цибульки замочіть у сольовому розчині. Хлорид натрію допоможе захистити цибулинки від гнилі та шкідників.

Отже, замочили? Тепер висівайте. А коли побачите перші сходи, закріпіть успіх. Знову полийте зелень сольовим розчином. Не переживайте, що від таких сольових ванн цибуля набуде гіркого присмаку. Сіль змиється дощем, тож на смак готової продукції подібна обробка не вплине.

Чим удобрити цибулю

Якщо таки недогледіли, й цибуля пішла в стрілки, не гайте часу – терміново обріжте їх. Зріз робіть якомога ближче до основи, після чого присипте місце надрізу сіллю. Так ви продезінфікуєте рослину, й вона не захворіє від зовнішнього втручання.

Цибулеві стрілки викидати не поспішайте. Їх можна підсмажити, посоливши та присипавши улюбленими спеціями. Отже, вийде чудова закуска до м’яса чи риби. Стрілки також можна додавати до інгредієнтів, з яких готуєте намазку на хліб чи класти у соус.

Сольовий розчин для цибулі приготувати не складно. Для цього 1 склянку кухонної солі розчиніть у відрі води. Полийте солоною водичкою кущики цибулі. А за 2 дні, якщо не пішов дощ, ретельно змийте сольовий розчин із рослин за допомогою простої води.

Схожі статті

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.

Хочете мати найкращий врожай “на селі”? Посадіть між кущами огірків одну з цих 5 рослин

Якщо ви хочете виростити у себе на ділянці щедрі врожаї огірочків – подбайте про правильних "сусідів" поряд. Які рослини можна і треба саджати поряд із зеленцями? Читайте про це в нашій публікації.

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.