Ранні тюльпани відцвіли ще у середині квітня, пізні – посеред травня. Пелюстки відправилися у свій останній політ, а квітконоси залишилися. Не думайте, що після відцвітання ці чарівні квіти не потребують вашої турботи. Далі ще потрібно попрацювати з цибулинами.
Якщо ви після відцвітання квітів зріжете голівки, то вчините дуже правильно. По-перше, клумба виглядатиме ошатніше. А, по-друге, рослині не доведеться витрачати сили на бутон.

Тепер тюльпан зосередиться виключно на формуванні цибулини. Ті, хто займаються тюльпанами комерційно, взагалі скошують рослини, щойно зацвітуть. Але це не наш випадок.
Ми спочатку насолодимося красою на всю котушку, а вже потім… Тож позбавимо кущики квітконосів відразу після опадання пелюсток із квітки. Зелене листя прибирати поки недоцільно – воно продовжує подавати живлення до цибулини.

От коли листочки пожухнуть, це означатиме, що повністю виконали свою функцію на цей сезон. Вегетацію завершено. Квітконоси підрізайте гострим секатором чи садовими ножицями. Аби не занести через місце зрізу інфекцію, леза попередньо продезінфікуйте.
Сортові квіти бажано після завершення цвітіння трішки підживити. За 2 тижні гарненько намочіть землю, якщо немає дощів. І внесіть по 15 г фосфору та калію на кожен квадратний метр клумби.
Перегній у цьому випадку небажаний. Від нього цибулини можуть загнитися. Викопувати тюльпани не обов’язково щороку. Можна робити це кожні 3-4 роки. Зважте, що сортові квітки все ж бажано викопати, аби зберегти їхні специфічні характеристики.