Чорнобривці загублять увесь урожай: 3 місця, де не можна садити їх на ділянці – діла не буде

Складається враження, що чорнобривці підходять абсолютно для будь-якої місцевості і будь-якої ділянки. Але насправді, треба з розумом висаджувати їх в саду.

Ви можете як принести багато користі своєму городу, висадивши чорнобривці, так і нанести значні збитки, і навіть не зрозуміти цього.

Мова йде про реальну загрозу навіть втратити врожай, якщо за незнанням чи необережності просто висадити чорнобривці не там, де потрібно. Розповідаємо в нашому матеріалі, якої помилки ви можете припуститися.

Де на ділянці не можна садити чорнобривці

Городники розповіли, навіщо садити чорнобривці поруч із помідорами
Садівник розповів, де на ділянці не можна садити чорнобривці

Так, усі городники, особливо досвідчені, прекрасно знають, що чорнобривці не можна висаджувати поруч з квасолею. Справа в тому, що вони виділяють у грунт речовини, які пригнічують зростання усіх бобових, включаючи не тільки квасолю, але і горох, сочевицю, тощо.

Можна назвати ці культури просто антагоністами: вони не здатні уживатися поруч, так як продукти їхньої життєдіяльності несумісні. В результаті квасоля може рости, але набагато гірше, і при цьому буде страждати від затримки в розвитку.

Також багато городників непо радять вам висаджувати чорнобривці біля базиліку. Так, ця прекрасна трава не хоче зростати біля даної квітки.

Знову ж таки базилік буде пригнічуватися поруч із чорнобривцями через речовини, які виділяються в землю. Однак, це проявляється лише при близькій посадці. Тобто сильно боятися не треба, для негативного результату необхідний значний контакт. Краще дотримуватися дистанції: 30–40 см між ним

Садівники розповіли, що робити з чорнобривцями, які вже перецвіли
Садівник розповів, де на ділянці не можна садити чорнобривці

І наостанок можна відмітити крес салат. Цю культуру вирощують вдома далеко не всі. Але якщо ви все ж таки цим зайнялися, знаєте, що йому необхідно подалі триматися від чорнобривців. Він надзвичайно чутливий до біохімічних речовин, які виділяють ці квіти. З часом культура почне пригнічуватися і може зовсім загинути.

Схожі статті

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.

Кріп висаджую прямо між рядами цього овочу, і ніколи не шкодую: результат завжди 10 із 10

Якщо хочеться, щоб кріп виріс пишним та соковитим, і при цьому приніс користь іншим культурам, розповідаємо, де краще його посадити. Деталі в нашому матеріалі.

У вас ще є час підготуватися: що посадити на пустих грядках у липні – 5 пізніх культур

Липень – не час припинення посадок. У середині літа можна сміливо висаджувати культури, які мають невеликий термін вегетації. Розгляньмо перелік швидкостиглих овочів.

Що не можна висаджувати поруч з огірками? Ці 3 культури полишать вас врожаю у 2025-му

Вважається, що огірки можна посадити у будь-який місяць літа, якщо мета — мати стабільний урожай. Але важливо не помилитися із сусідами для них.