Від чого залежить урожай полуниці: збиратиме замість жмені по банці з куща – це вже реально

Яким буде врожай полуниці – маленька горстка чи повна банка з одного куща залежить лише від того, яким буде догляд. Для супер результату потрібно зробити лише кілька простих кроків.

Полуниця не дуже примхлива культура і приносить урожай при мінімальному догляді. Проте яким він буде – скромним чи багатим, залежить лише від старань городника. Якщо ви хочете збирати з куща по повній банці, то обов’язково прислухайтеся до порад експертів.

Зазначимо, що про якісний урожай полуниці варто подумати ще на початковому етапі, коли вибиратимете місце для посадки. Грядка повинна розташовуватися на добре освітленій ділянці, закритій від протягів та вітру. Грунт повинен бути досить пухким і родючим і без застою води.

Садівники розповіли, що потрібно зробити з ґрунтом після полуниці
Садівники розповіли, що потрібно зробити з ґрунтом після полуниці

Також варто враховувати правила сівозміни. Агрономи вважають, що оптимальними попередниками для полуниці є бобові та зелені культури, цибуля, часник, морква та буряк. А ось баклажани, капуста, картопля, огірки та помідори відносять до небажаних сусідів. Бажано, щоб поруч із грядкою полуниці не росли плодові дерева, малина та ожина.

Щоб зміцнити імунітет ягоди та підвищити її врожайність кожні 4 роки полуниці рекомендують омолоджувати та пересаджувати в інше місце.

Три важливі правила поливу полуниці
Три важливі правила поливу полуниці

Перед посадкою на грядки з полуницею рекомендується внести низку добрив. Це може бути перегній чи компост. Також на врожайність культури впливають правильні терміни висаджування.

Для того, щоб отримати добрий урожай полуниці висаджують строго у визначені терміни. Найоптимальніший час, на думку експертів, – з кінця липня до початку вересня. Все залежить від розташування вашого регіону.

Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні
Садівники розповіли, як правильно висаджувати полуницю навесні

Як правило, кущ висаджують у невелику лунку разом із грудкою землі. Місце, з якого росте листя має бути розташоване на рівні землі. Тільки в цьому випадку новий кущик добре укорениться і вже за рік дасть максимальний урожай. Також не забувайте про регулярне поливання та своєчасне обрізання вусів.

Схожі статті

У спеку і не тільки: як зберегти продукти без холодильника – бабусин лайфхак, але працює

Зберегти продукти, якщо у вас на дачі немає холодильника чи електрики, допоможуть прості народні поради від бабусь і прабабусь, які дійсно працюють.

Забудьте про консервацію: сусідка розповіла про найдешевший та найпростіший спосіб заготівлі

Цим нехитрим способом можна заготовити на зиму овочі, фрукти, ягоди та зелень. Вам більше не потрібні стерилізовані банки та кришки. Ніякого кип'ятіння та варіння.

NPK 16:16:16 – одразу +50% урожаю: ідеальне добриво для саду, городу та навіть газону

Цей засіб дуже економний, адже є 3в1. При цьому, він містить все те, що потрібно для росту та розвитку дерев, кущів, овочів, квітів і навіть газонів. Варто спробувати всім!

Встигніть до 20 червня 2025: 6 рослин, які треба обрізати прямо зараз – не проґавте

Літо – це сприятливий час не лише для підгодівлі рослин на городі, а й для обрізки деяких квітів – чому це так важливо зробити саме в червні 2025?

Попелиця сиплеться, тільки-но бачить, як ви підходите з цим: 1 секрет дачників з Харківщини

Для багатьох городників попелиця може стати найголовнішим викликом в сезоні, особливо, якщо її популяція збільшується не по днях, а по годинах.

Цвіте і пахне – найкраща підживка знайдена! Поливаю цим троянду з року в рік, і в 2025 теж

Троянди будуть цвісти довго й пишно, якщо ви будете за ними доглядати і надавати необхідні поживні речовини для рясного цвітіння – чим полити квіти?