Урожаю не буде: луцькі городники назвали 5 культур, які не переносять це популярне добриво

Загалом це органічне добриво дуже ефективно і часто застосовується на дачних ділянках. Але, як з'ясувалося, воно підходить далеко не до всіх культур. Луцькі городники озвучили їхні назви.

Останнім часом багато городників переходять від “магазинних” добрив на домашню органіку. На це є кілька причин: по-перше – порівняно дешева ціна, по-друге – безпека для врожаю та навколишнього середовища, при цьому вони також покращують якість ґрунту, насичуючи його корисними речовинами та створюючи сприятливі умови для розвитку мікрофлори.

Однак, у застосуванні органіки є багато нюансів, не знаючи яких можна завдати рослинам шкоди і навіть втратити врожай. Мало того, вони підходять далеко не до всіх культур. Йдеться про гній, який зарекомендував себе, як ідеальне азотне підживлення, яке продовжує працювати навіть після 4 років після внесення. Він структурує ґрунт, а також залучає корисних дощових хробаків та інші мікроорганізми. Після внесення гною врожайність зростає вдвічі. Мало того, покращується якість плодів.

Як швидко зробити органічне добриво своїми руками
Як швидко зробити органічне добриво своїми руками

На перший погляд чудове добриво! Проте, є деякі нюанси. Це залежить від типу ґрунту на грядках, виду гною, його зрілості та часу застосування. Як правило, свіжий гній вносять лише восени під перекопування. А навесні і влітку іспоетомльзують тільки перепрілий. При цьому не всі городні культури переносять гній, а деяким він взагалі заборонений.

Насамперед гній категорично не рекомендують вносити на грядки з усією зеленню. Це можуть бути шпинат, листові салати, селера, рукола та інші.

Так само гній протипоказаний цибулі та часнику. Городники помітили, що при підживленні органічним добривом вони починають дуже активно зростати, при цьому коренеплоди пригальмовуються у розвитку.

Садівники пояснили, якими натуральними добривами слід обробити землю
Садівники пояснили, якими натуральними добривами слід обробити землю

Не можна удобрювати гною горох і боби, а також моркву, редиску та редьку. У другому випадку коренеплоди після удобрення гною стануть жорсткими і втрачають свою звичну форму. А за перенасичення можуть заразитися небезпечними грибковими захворюваннями.

П’ятою культурою, якою небажаний гній луцькі городники називають картопля.

Схожі статті

Не інсектициди, а що під рукою: 300 г на відро гарячої води, й забудете про колорадських жуків

Кущики картоплі підіймаються все вище, а значить, з'являється чимало охочих поласувати ніжною зеленню. Серед них чільне місце посідає колорадський жук. Боротися з навалою будемо дієвими методами.

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.

Як зберігати рис та інші крупи, щоб в них не заводилися шкідники: 4 засоби, які спрацюють

Комахи-шкідники полюбляють на кухні поласувати гречкою, рисом, борошном або манною крупою. "Сенсація" назве 4 способи, які допоможуть вберегти від них домашні крупи.