Останнім часом багато городників переходять від “магазинних” добрив на домашню органіку. На це є кілька причин: по-перше – порівняно дешева ціна, по-друге – безпека для врожаю та навколишнього середовища, при цьому вони також покращують якість ґрунту, насичуючи його корисними речовинами та створюючи сприятливі умови для розвитку мікрофлори.
Однак, у застосуванні органіки є багато нюансів, не знаючи яких можна завдати рослинам шкоди і навіть втратити врожай. Мало того, вони підходять далеко не до всіх культур. Йдеться про гній, який зарекомендував себе, як ідеальне азотне підживлення, яке продовжує працювати навіть після 4 років після внесення. Він структурує ґрунт, а також залучає корисних дощових хробаків та інші мікроорганізми. Після внесення гною врожайність зростає вдвічі. Мало того, покращується якість плодів.

На перший погляд чудове добриво! Проте, є деякі нюанси. Це залежить від типу ґрунту на грядках, виду гною, його зрілості та часу застосування. Як правило, свіжий гній вносять лише восени під перекопування. А навесні і влітку іспоетомльзують тільки перепрілий. При цьому не всі городні культури переносять гній, а деяким він взагалі заборонений.
Насамперед гній категорично не рекомендують вносити на грядки з усією зеленню. Це можуть бути шпинат, листові салати, селера, рукола та інші.
Так само гній протипоказаний цибулі та часнику. Городники помітили, що при підживленні органічним добривом вони починають дуже активно зростати, при цьому коренеплоди пригальмовуються у розвитку.

Не можна удобрювати гною горох і боби, а також моркву, редиску та редьку. У другому випадку коренеплоди після удобрення гною стануть жорсткими і втрачають свою звичну форму. А за перенасичення можуть заразитися небезпечними грибковими захворюваннями.
П’ятою культурою, якою небажаний гній луцькі городники називають картопля.