У травні 2025 для цибулі та часнику – як манна небесна: 2 г на відро, і на грядках краса

Це чудо-засіб, який можна приготувати в домашніх умовах за копійки, не лише підживить цибулю та часник і зробить їх великими та міцними, а й захистить ці культури від шкідників.

Досвідченні городники знають, що для того, щоб підживити овочі на своєму городі, не обов’язково купувати дорогі добрива в спеціалізованих магазинах. Можна зробити діючі засоби у домашніх умовах.

Пропонуємо до вашої уваги рецепт відмінної підживки на основі марганцівки.

Як приготувати підживку для овочів з марганцівки

Марганцівка – досить потужний засіб, тому потрібно зробити легкий розчин цієї речовини. Так, на 10 літрів води потрібно додати всього 2 г марганцівки, ретельно перемішати і полити отриманим розчином цибулю та часник.

Агрономи порадили 5 підживок для великого врожаю часнику у 2025 році
Агрономи розповіли, як приготувати підживлення для цибулі та часнику вдома

Чому саме марганцівка?

Марганцівка – це чудовий антисептик. Тому, слабкий розчин марганцівки дуже корисний для рослин, адже він оберігає городні культури від шкідників, хвороб і знезаражує грунт.

Як відомо, цибуля схильна до гниття ще в землі. Все це через розвинення поганої мікрофлори у грунті. Розчин марганцівки допомагає уникнути гниття і враження шкідниками.

Крім того, що розчин марганцівки має протигрибкові властивості, це ще й гарне добриво. Розчин містить у собі мікроелементи, які необхідні для росту і розвитку головок цибулі та часнику.

Садівники пояснили, в які дні травня 2025 року не варто садити часник
Агрономи розповіли, як приготувати підживлення для цибулі та часнику вдома

Варто відзначити, що розчин марганцівки можна використовувати не лише для цибулі та часнику, а й для інших городніх культур. Так, розчин марганцівки може врятувати пасльонові від фітофторозу, а полуницю – від сірої гнилі.

Та слід пам’ятати, що розчин марганцівки можна використовувати для зрошення грунту, який має нейтральне, або лужне середовище. Якщо грунт кислий, розчин марганцівки може нашкодити і зробити грунт менш родючим, адже кислотність грунту стане ще вищою.

Схожі статті

Будуємо в городі “готелі” для комах: дієва річ, що привабить диких бджіл для запилення

Ці будиночки не просто краса, а чудовий засіб для того, щоб привабити диких бджіл для запилення дерев, кущів, квітів і овочів. Є основна причина того, чому ці бджоли корисніші за медових.

Проганяємо мурах: у садівницьких товариствах Одеси чесно зізналися, що працює, а що – ні

Якщо ділянку заполонили мурахи, це може викликати дискомфорт і помітно зіпсувати відпочинок на дачі. На Одещині не тільки знайшли розв'язування проблеми, а й розповіли – що працює, а що – ні.

На Одещині це можна не робити: ось яку зайву роботу ви проводите в саду, якщо живете на півдні

Коли ми доглядаємо за своїми садами, то слідуємо правилам та рекомендаціям, які нам відомі вже багато років, але не беремо у розрахунок деякі аспекти.

Як попрощатися з пирієм? Набридлий бурʼян зникне раз і назавжди – у 2025-му він не повернеться

Якщо не побудувати правильні відносини з бур'яном, він може заполонити 90 відсотків нашого вільного часу, адже працювати з ним доведеться постійно.

У мене в саду огірки тільки з турбо-режимом: ці 3 прості дії – головна запорука рясного врожаю

Розповідаємо вам, чому у когось на городі огірки плодоносять як попало, а когось тішать неймовірними врожаями. Всього декілька простих кроків змінять ситуацію.

Що покласти в лунку при посадці томатів і чи варто це робити взагалі: як все зробити правильно

Городники вже давно сперечаються чи варто класти підживлення під час посадки розсади помідорів? Думки розділилися. Сьогодні ви дізнаєтесь правильну відповідь.