Як попрощатися з пирієм? Набридлий бурʼян зникне раз і назавжди – у 2025-му він не повернеться

Якщо не побудувати правильні відносини з бур'яном, він може заполонити 90 відсотків нашого вільного часу, адже працювати з ним доведеться постійно.

І проблема полягає в тому, що він забирає усі сили на себе, замість того, аби ми витрачали їх на догляд за власним садом. Це одночасно і розчаровує, і знесилює.

Що вже казати про небезпеку, яка криється за постійним зростанням цієї трави на ділянці: як ніяк, вона забирає на себе велику кількість мінералів, замість того, аби поступитися ними овочам.

Ми в свою чергу постійно підживлюємо землю та намагаємося надати культурам ресурси для плодоношення. Виходить якесь замкнуте коло, і з якого немає виходу.

Експерт розповів, як позбавитися від пирію надовго

Городники розповіли засіб, який допоможе прибрати бур'яни з двору
Городники розповіли засіб, який допоможе прибрати бур’яни з двору

Однак, досвідчені городники знають безліч різних методів боротьби із пирієм, які відрізняються підвищеною ефективністю.

І тим не менш, це все одно завдання нелегке, тому що він дуже живучий і розростається не тільки через висів насіння, але і кореневищем, яке розповзається за лічені дні.

Як правило господарі починають повністю викопувати пирій. Це дійсно набагато ефективніше: якщо треба прибрати траву, ми забираємо її повністю, і новому насінню доведеться проростати наново, що займає багато часу. Але це не ідеальне рішення. Що вже казати про зусилля, які будуть докладатися під час цієї операції.

Більш крутий підхід, але і недешевий — це накриття. Якщо ми покриваємо траву плівкою, то вона починає душитися і рано чи пізно гине.

Для цього нам потрібно накрити ділянку чорною плівкою і залишити у такому вигляді принаймні на 2-3 місяці, а краще – на цілий сезон. Це дуже ефективний підхід, і краще його проводити восени або навесні, коли ми ще не працюємо з овочами.

А далі нам необхідно подбати про те, щоб він не повернувся, коли ми плівку піднімемо. Тому дачники чинять наступним чином: готують велику кількість мульчі.

І кожна грядка, коли вже вся робота на ній завершена, помідори, баклажани, огірки, і так далі висаджені, все інше покривається мульчею, і таким чином необхідні речовини залишаються в землі, бур’ян не зростає, а ми маємо доступ тільки до рослин, які з усіх сторін захищені від зовнішніх загроз.

Схожі статті

Коли потрібно пасинкувати огірки, а коли — ні: пояснення, що буде зрозуміле навіть новачкам

Тепер точно зрозуміло, чи варто пасинкувати огірки, чи ні. А також, з якими овочами це слід робити, а з якими — ні. Знаючи це, не заплутається в цьому питанні навіть садівник-новачок!

Вони навіть не схожі на лілії: 3 сорти, про які мріє кожен затятий садівник – справжнє диво

Лілія – декоративна квітка, яку відносять до багаторічників. Пропонуємо до уваги читачів "Сенсації" добірку з 3 сортів лілії, які мріють посадити на домашній клумбі всі городники.

Щоб на томатах були великі грона, слід дотримуватися цих 3 важливих правил: поради садівника

Мати великі грона на томатах, а з усіх квіток — плоди, можливо, якщо дотримуватися кількох важливих правил. Всі вони прості та зрозумілі, справитися зможуть навіть новачки!

Поливати овочі холодною водою у спеку – фатальна помилка: ці 6 культур цього не пробачать

Теплолюбні овочі поливати у спеку треба тільки підігрітою на сонці водою. Від води з-під крана рослини отримають стрес, у них сповільниться ріст та знизиться стійкість до хвороб.

Вся брехня про фітофтору на помідорах: ці поради городніх “розумників” на 99% не працюють

Городник розвіяв усі міфи "розумників" з Ютуба про найпопулярніші способи профілактики від фітофтори на помідорах. Майже всі вони на 99% не працюють.

Кулінари наголошують: НЕ консервуйте огірки цим способом – ризик бродіння в банках 50%

Консервування овочів таким чином, призведе до бродіння та розчарування. Досвідчені кулінари пояснили, яким чином робити цю справу точно не слід.