Багато городників обирають для захисту картоплі від колорадського жука не хімічні препарати, а народні засоби, перевірені часом. Обприскування картоплі на грядках – це, звісно, добре та ефективно. Але захищати бараболю від смугастого шкідника можна вже під час посадки. Наприклад, дачники з Кіровоградщини додають в лунки 3 особливі компоненти, які стають надійним бар’єром від шкідників.
Знищити колорадського жука без сильнодіючих пестицидів буде складно. Та, як показує практика – нічого неможливого немає. “Сенсація” дізналася, які традиційні засоби від колорадського жука на картоплі вважаються найкращими в Кіровоградській області. Ділимося цією інформацією із нашими читачами.
Щоб відлякати колорадського жука від картопляних грядок – дачники вдаються до хитрощів і дещо додають в лунки при посадці бульб. Наприклад, поряд із картоплиною до ямок вкладають по одному бобу або квасолині. Для культури це буде додатковим джерелом азоту та живлення, а ось колорадські жуки від такого добрива тікатимуть світ за очі.

Другий компонент, який можна додати в лунки із бараболею – це лушпиння цибулі. Вона стане чудовою підживкою та джерелом фітонцидів. Різкий цибулевий аромат буде не до вподоби смугастому жуку і він покине картопляні грядки на увесь сезон.
Третій ефективний компонент, який є популярним серед багатьох городників – це деревна зола. Нею опудрюють картопляні кущі по вологому листю (наприклад, після поливу або дощу).

Додатково між рядками картоплі можна розкидати соснову тирсу, а в лунки покласти ялівець, який колорадські жуки категорично не переносять. А ще деякі з дачників використовують листя волоського горіха. Його восени прикопують на грядках, де навесні запланована посадка бараболі.