На Одещині садять буряк тільки цих 3 сортів: інші не дають врожаю через пісок і літню спеку

В Одеській області клімат настільки посушливий, що не кожен сорт буряків там можна виростити. Читайте в добірці "Сенсації", які 3 сорти буряку порадують врожайністю на Одещині.

Буряк – овочева культура, яка представлена різноманітними сортами та зустрічається на усіх континентах, окрім Антарктиди. Найвідомішим з його представників є буряк звичайний, який в свою чергу ділиться на столовий, цукровий, кормовий та мангольд.

В Україні гарні врожаї буряку залежатимуть від правильно обраного сорту. Тут важливо врахувати кліматичні умови, в яких буде розвиватись культура. Наприклад, на Одещині, де влітку переважає спекотна погода – добре ростимуть лише кілька сортів буряку. Про найпоширеніші з них розповідає “Сенсація”.

Латіфа

Сорт буряку “Латіфа” – ранньостиглий, максимально стійкий до посухи та має високу цукристість (20.2%). Він стійкий до різноманітних хвороб і, зокрема – борошнистої роси та ризоманії. На родючих супісках та легких суглинках сорт максимально повно розкриває свій потенціал.

“Латіфа” демонструє високу врожайність навіть в умовах сильної посухи, яка є характерною для Одещини.

Акація

Агрономи назвали сорти буряку для вирощування в Одеській області
Агрономи назвали сорти буряку для вирощування в Одеській області

Буряки сорту “Акація” відрізняються стійкістю до хвороб (ризоманії) та сильної посухи. Коренеплід середньої стиглості, містить багато цукру (18.5%). Має високу врожайність та відмінні технологічні якості соку.

Ефеса

Сорт буряків “Ефеса” – гібрид високої врожайності, що має високу стійкість до посухи та розповсюджених хвороб цих коренеплодів. В нього – висока цукристість, яка становить 18.2 %. Ідеальний варіант для вирощування в Одеській області.

Агрономи назвали сорти буряку для вирощування в Одеській області
Агрономи назвали сорти буряку для вирощування в Одеській області

При вирощуванні буряків зверніть увагу на їхню особливість. Ці коренеплоди дуже чутливі до рівня вологості. Причому як на початку сезону, так і під час розвитку коренеплодів в землі.

Якщо буряки ростимуть в сухій землі, то плоди можуть вирости зовсім не цукристими і навіть гіркими. Тому важливо забезпечити культурі якісний і вчасний полив.

Схожі статті

Баклажани світитимуться від здоров’я: поливаємо 2 рази цим – збираємо розкішні синенькі

Щоб отримати хороший врожай, ваші рослини мають бути абсолютно здоровими. Для цього достатньо провести декілька процедур, і результат не змусить на себе чекати.

1 літр під кущ – і огірки ростуть як скажені аж до осені: збираю по 20 відер врожаю щодня

Щоб отримати великий і смачний урожай огірків, треба враховувати багато факторів під час посадки та вирощування. Одним із найважливіших пунктів є правильне підживлення.

5 рослин, які ще можна встигнути посадити в червні: урожай дозріє до перших заморозків

В червні на українських городах триває пора активних робіт. В перший місяць літа ще є можливість посадити овочеві культури, щоб зібрати з них врожаї до заморозків. "Сенсація" назве їх у матеріалі.

1 дія – і буряк зійде швидше, ніж ви думали: як прискорити процес дозрівання овочу

Посадивши буряк на городі, хочеться якомога швидше отримати перший врожай, але насправді це можна зробити, якщо вчасно зреагувати – що рекомендують городники з досвідом?

Киньте це в лунку при посадці томатів і вони відразу підуть в ріст: лайфхак від аграріїв

Для того, щоб розсада помідорів відразу пішла в ріст і згодом дала великий та смачний урожай, при посадці у лунку треба додати секретний інгредієнт.

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?