Чому буряк виростає дрібним і блідим? Більшість городників постійно повторюють 1 помилку

Коли ми вирощуємо буряк, очікуємо побачити соковитий овоч з насиченим кольором, але не завжди наші надії справджуються. В чому може бути причина?

Якщо мова йде не про сортові особливості, то блідий колір у буряка — це хороший сигнал про те, що культурі чогось не вистачає.

Коли ми ще знаходимося на етапі вирощування овочів, в нас є прекрасна можливість відновити ті ресурси для рослини, в яких вона має сильну потребу, і яких не отримує.

Розповідаємо в нашому матеріалі, про що може говорити блідий колір буряка, і як з цим впоратися.

Чому буряк виростає блідим та дрібним

Які 3 сорти буряків вродять на Одещині
Чому буряк виростає блідим та дрібним

Перш за все, буряк стає блідим майже одразу, якщо йому не вистачає або сонячного проміння, або води. У першому випадку ви зробити майже нічого не зможете: врожай доведеться збирати таким, який він є.

У другому випадку: просто необхідно змінити систему поливу, можливо додати мульчі, щоб волога сильно не випаровувалася з поверхні грунту.

Також прекрасним рішенням у таких випадках стає крапельний полив, який економить воду, і при цьому завжди залишає грядку зволоженою.

Чому буряк виростає блідим та дрібним

Інша імовірна проблема: недостатня кількість поживних речовин. Перш за все, зверніть свою увагу на азот, адже при його дефіциті листя дрібне і бліде, зростання уповільнене. Не менш важливий для розвитку коренеплодів є бор. Його недостача навіть дає темні плями всередині буряка.

Калій та фосфор в свою чергу напряму впливають на забарвлення плодів, а тому, якщо проблема в цьому, необхідно придбати одразу комплексне підживлення та допомогти культурі виростити хороший врожай.

В садових магазинах навіть продаються спеціальні препарати, розраховані саме на коренеплоди, в яких є підвищений вміст бору — елементу, в якому буряк має особливу потребу.

І пам’ятайте про важливість кислотності ґрунту при вирощуванні буряка, так як він не терпить кислого середовища.

Схожі статті

1 обприскування – і жодної попелиці: чим не можна НЕ обробити молоді саджанці в червні 2025

Попелиця здатна заподіювати шкоду молодим саджанцям на ділянці. Тож треба уважно оглядати листочки, особливо знизу. Щойно помітите чорні крапочки, відразу вживайте захисних заходів.

Не зола і не молоко: 2 ложки цього на відро, і капуста нарощує качани, наче заведена

Для того, щоб капуста формувала великі і міцні головки, потрібно, щоб вона мала достатню кількість поживних речовин у грунті. Дізнайтеся, які добрива найкраще підходять для капусти.

Що посіяти на звільнених грядках під кінець червня: 4 урожайні культури – без них буде туго

Після весни звільнилося чимало грядок! А значить, саме час повторно посіяти деяку зелень та овочі. Є культури, що ідеально підходять саме для посадки в червні, бо дуже сильно люблять тепло!

1 ложка у воду – і огірки плодоноситимуть до кінця жовтня: чим полити грядки у червні 2025

Огірки можуть плодоносити аж до осені, якщо їх вчасно і правильно підживлювати. Дізнайтеся, які добрива найкраще підходять саме для огірків.

3 ложки під корінь – і полуниця росте здорова: методика з Полтавщини для червня 2025

З цією підживкою полуниця буде набагато солодшою, гарнішою та смачнішою. Також, жодна хвороба не вчепиться в кущі, а ґрунт матиме якомога більше поживних речовин. Варто спробувати!

Забудьте про добрива на 365 днів: чому варто зробити річну паузу і нічого не вносити в ґрунт

Внесення добрив є необхідною процедурою для деяких рослин, але також городники наполягають на тому, щоб час від часу робити перерву і відмовитись від них. Яка користь від цього?