Господині завжди про це шкодують: 3 причини, чому не варто садити волоський горіх біля дому

Волоські горіхи – річ смачна. Але краще це дерево на ділянці не садити. І справа тут не лише у поганих прикметах. Є ще й інші нюанси, про які треба обов'язково знати.

Напевно, ви неодноразово чули, що горіх не можна висаджувати поблизу будинку, бо тоді на людей звалиться купа різних бід та напастей. Містика тут ні до чого. Подібне рішення має диктуватися практичними міркуваннями.

Дерево росте швидко, й стає доволі високим. Отже, з’являється загроза падіння гілок на дах оселі. А постійний затінок призведе до розвитку сирості та появі моху. Тим часом широко розвинена коренева система може підчепити й зрушити з місця фундамент будівлі.

Горіх не можна садити біля хати

Отже, якщо вирішили висадити саджанець, то відступайте від меж житла не менш як на 8 м, бо в іншому разі буде непереливки. Та й самому дереву буде тіснувато, адже кореням бракуватиме місця для розвитку.

Мало які рослини терплять сусідство з волоським горіхом, тож будьте готові до того, що під деревом не зможете висадити нічого корисного. Там навіть далеко не всі бур’яни зможуть поселитися, й буде чорна земля.

Горіх не можна садити біля хати

Окрім практичних міркувань існують ще й народні забобони щодо горіха під вікном. Раніше люди свято вірили, що дерево відбиратиме добробут, порушуватиме сімейне життя та позбавлятиме радості.

Висаджений в безпосередній близькості до хати горіх закликатиме злих духів, тож господар оселі може померти завчасно. Спати у тіні горіха теж не рекомендують, бо прокинешся з головним болем.

Наука на всі ці закиди дає раціональне пояснення. Мовляв, горіхове листя здатне виділяти цілу купу фітонцидів, тож тривале перебування поряд із цим деревом може спровокувати безсоння з головним болем.

Схожі статті

Огіркова грядка стане плодоносним Колізеєм: з 1 саджанця нагодуєте пів села – чарівна прикормка

Щоб збирати огірки на городі відрами, а не в жменьку, треба правильно розподілити живлення овочевих кущиків. І починати треба не під час достигання урожаю, а від початку висівання насіння.

Вирощуємо мигдаль в своєму городі на раз-два: для чого його тримати в піску – 1 важливий нюанс

Цей метод дозволяє вирощувати мигдаль з самого горіху. Для того, щоб він 100% проріс, його слід помістити в одну ємність і поставити в холодильник. А потім висаджувати в ґрунт.

Внесіть 1 інгредієнт під цибулю, і голівки стануть величезними: вистачить вам і сусідам

Цибулю вирощують або заради зеленого пера, або заради отримання великих цибулин. Що і як треба робити, аби зняти урожай справжнісіньких гігантів? Без підживлення грядок не обійдеться.

Чому буряк виростає дрібним і блідим? Більшість городників постійно повторюють 1 помилку

Коли ми вирощуємо буряк, очікуємо побачити соковитий овоч з насиченим кольором, але не завжди наші надії справджуються. В чому може бути причина?

Полуничний трюк, який завжди працює на всі 100: як отримати завидний врожай – наче з ферми

Коли вирощування полуниці знаходиться у руках професіоналів, вони підходять до цієї задачі абсолютно з іншої сторони. Розповідаємо, як підвищити врожайність в рази.

Лише 1 дерево, а приваблює мух і не дає спокою сусідам: чи варто садити його на ділянці?

Черемха дарує навесні чарівні квіточки та приємний аромат. Але якщо висадити це деревце на власному обійсті, згодом втямите, що мінусів набагато більше, аніж плюсів.