Якщо ми хочемо отримати розкішну грядку, перш за все нам необхідно подбати про те, аби розсада була здоровою та стійкою. І це найскладніший етап, адже рослини виростають різної якості з різним імунітетом.
Але також виникають непередбачувані ситуації. Декілька днів нас може не бути дома, або раптом зникає сонечко, і розсада починає витягуватися, жовтіти, в’янути, тощо.
Городник розповів, як оживити розсаду помідорів

Для того, аби ефективно подолати проблему, завжди важливо точно визначити причину стресу та оперативно її усунути.
Зокрема, для того, аби оживити розсаду, необхідно покращити умови її зростання. Для цього, пікіруємо паростки, передивляємося коріння, якщо є погані частини, видаляємо їх і пересаджуємо в окремі горщики, які мають бути не просто добре підготовлені, а стати потужним середовищем для подальшого зростання.

Далі додаємо в землю комплексні добрива, які обов’язково мають мати у своєму складі азот, фосфор, кальцій, та магній, — це ідеальне комбо для того, аби розсада отримала взагалі все, що потрібно. Листя має стати яскраво зеленим, без зайвих прожилок, без плям, тощо.
Також не забуваємо про обробку фунгіцидами. Маленькі томати як правило сильно страждають від грибкових захворювань, і відносно не стійкі до них.

Також можна провести так би мовити натуральну реанімацію: до грунту за бажанням додається порошок із яєчної шкарлупи, — прекрасна добавка із кальцію, яка ніколи не буде зайвою для будь-якої рослини. Настій із цебулевого лушпиння також користується популярністю у більшості городників, і недарма, адже це справжній бустер для росту.
Якщо є проблеми із сонячним промінням, варто придбати спеціальну лампу, яка буде замінювати ультрафіолетове випромінювання, коли на вулиці похмуро.