У 2025 році 60% садівників відмовилися від мінеральних добрив – ось чим їх замінили

Садівники все частіше переходять з мінеральних добрив на ті, що можна приготувати в домашніх умовах. Вони не лише економлять гроші, а й є дуже дієвими.

Всі садівники та городники знають, що без підживлення грунту неможливо виростити гарний урожай фруктів, ягід та овочів. Зараз у спеціалізованих магазинах можна купити різні мінеральні добрива. Втім, сучасні садівники та городники все частіше переходять ні інші види добрив, адже це дешевше та не несе загрози здоров’я та екології.

Чим замінити мінеральні добрива

Замінити мінеральні добрива в першу чергу можна органічними добривами: перегноєм, компостом, курячим послідом. Для людей, які тримають господарство, органічні добрива – не проблема.

Органічні добрива, такі як перегній та курячій послід містять у собі азот, фосфор, калій та інші необхідні для росту і розвитку рослин мікроелементи. Органічні добрива найчастіше вносять у грунт, перекопують, а вже потім садять овочі, ягоди, чи саджають плодові дерева. Також є варіант підживлення перегноєм, коли його розводять з водою і поливають рослини.

Садівники розповіли, чим підживити полуницю, щоб вона квітла пишним килимом
Садівники розповіли, чим підживити плодові дерева та ягоди для гарного урожаю

Попіл та зола. Деревний попіл є джерелом понад 30 різних мікроелементів, які необхідні для росту та розвитку рослин. Саме тому, зола є чудовим добривом, як для овочів, так і для ягід та плодових дерев. Золу розсипають по грунту, перекопують, а потім садять насіння. Також можна підживлювати золою рослини, які вже ростуть. Для цього склянку золи розчиняють у відрі води і поливають рослини під корінь.

Фермери пояснили, чим треба підживити помідори на грядці у червні
Садівники розповіли, чим підживити плодові дерева та ягоди для гарного урожаю

Настій кропиви. Ще одним відмінним добривом стане настій кропиви. Для того, щоб його приготувати, кропиву ріжуть крупно і заповнюють нею відро на ¾. Після цього кропиву заливають водою до верху і залишають на тиждень, час від часу помішуючи. Коли суміш перестане бродити, її проціджують, розводять з водою у співвідношенні 1:10 і поливають рослини під корінь.

Схожі статті

Посадив і забув, а врожай потім нема куди дівати: як виростити кабачки-рекордсмени на ділянці

Вирощувати кабачки на дачній ділянці дуже легко, якщо дотримуватися всього кількох простих вимог. Які правила потрібно обов'язково виконувати?

Як виростити солодку полуницю, як у Херсоні: просто дотримуйтесь цих простих 5 правил

Найсмачніша полуниця, за оцінками експертів, вирощується на півдні України – у Херсонській, Одеській та Миколаївській областях. Дізнайся 5 простих секретів від цих чемпіонів.

Попелиця на трояндах, що п’є сік з пелюсток і бутонів: швидка дія проти неї з 2 компонентів

Всі до останньої попелиці втечуть з пелюстків троянд раз і на весь сезон-2025. Обробити троянди для цього варто вже зараз, оскільки, вони досі можуть не розпускатися через шкідників.

У червні 2025 року на Полтавщині прогнозують до 4 хвиль спеки – ось як підготувати огірки

Часто причиною невдалого врожаю є спека, а саме ігнорування високої температури для ваших рослин – що зробити з огірками, щоб зібрати рекордний врожай в 2025-му?

Влітку на Вінниччині “годують” кабачки не добривом, а звичайною крупою – океан врожаю

Потужне добриво для кабачків у Вінницькій області готують не з курячого посліду або магазинних добрив. Городники вигадали новий лайфхак – відібрали пшоно в курочок і зробили з нього поживний настій.

Це не добриво, а чарівна паличка: ось чим на Одещині полити перець після посадки в ґрунт в 2025

Якщо ви вже встигли посадити перець у відкритий ґрунт, тоді саме час його підживити – що радять внести досвідчені городники під кожен кущ цієї культури?