Троянда – одна із найулюбленіших квіток в багатьох садівників України. Її не дарма називають королевою саду, адже ця декоративна рослина – із своїми примхами. Опускання бутонів в троянди – розповсюджена проблема, яка може значно “прорідити” клумбу. Якщо вчасно не прийняти запобіжні міри – то посеред квітнику ви зможете побачити хіба що купу зеленого листя. А ось квітки на кущі не заквітнуть.
Процес квітнення троянди залежить від кількох критеріїв. Лише один невірний крок квітникаря – і приблизно 60% бутонів троянди можуть опуститися і… взагалі не заквітнуть. В чому ж полягає головна помилка господарів саду?

Тут вся справа у… воді. Нестача вологи призводить до того, що бутони троянд опускаються, припиняють свій розвиток і не заквітають. Окрема історія – це зрізані квіти в букеті.
Коли квітучі троянди зрізають з куща, то рослина продовжує споживати вологу через стебло. Проте, в деяких випадках постачання вологи блокується. В квітки знижується тургор (пружність тканин). Такий процес часто відбувається у тих випадках, коли стебла з квітками були зрізані неправильно. Ще варіант – стебла занадто довго не оновлювали.
В цьому випадку важливо відновити водний баланс та налагодити режим поливів квіткової клумби.

Не менш важливу роль відіграватиме і якість води. Якщо взяти звичайну хлоровану з-під крану, то вона може завадити повноцінному живленню рослин. І все через наявність в складі шкідливих домішок. Якщо троянди після зрізання стоять у вазоні, то воду в них треба регулярно міняти. Інакше вода буде застоюватися і в ній почнуть розмножуватися патогенні мікроорганізми. Вони закупорюватимуть судини рослини в стеблі і троянди будуть через це страждати від нестачі вологи.
Щоб подовжити життя троянд в складі букету, флористи радять додавати у воду спеціальні компоненти. Вони уповільнюватимуть процеси старіння квітки. Духто насипає у вазон цукор, який слугуватиме джерелом живлення для квіток. Також можна додати 1 таблетку аспірину на кожен літр води. Він покращуватиме процес споживання вологи.