2 обробки – і листя груші очищається від плям: новий підхід аграріїв Чернігівщини

Листя груші не матиме плям, якщо один раз в тиждень оприскувати її цими засобами. Садівники перевірили та переконалися в тому, що все це дуже дієво та ефективно!

Груша в Україні протягом останніх років все частіше стає якимось делікатесом. Що на городах в людей, що в супермаркетах, її можна побачити не завжди. Не так, як яблука, що продаються всюди та скрізь, й по декілька варіантів і сортів одразу! Тому, в кого вдома все таки груша ще росте, важливо зробити так, аби вона й надалі росла та розвивалася. А дві відомі та дієві обробки допоможуть зробити так, щоб на груші не було ніяких плям. Насамперед, на її листочках!

За словами досвідчених садівників, щоб на листочках груші не було ніяких плям іржі чи парші, варто проводити дві обробки. Перша повинна бути зроблена за допомогою спеціального фунгіциду, що діє саме від іржі, парші та борошнистої роси. Такий засіб є дієвим навіть за прохолодного літа. Він класний тим, що здатен проникати прямо в тканини листя і знищувати грибкові захворювання з середини. Ним слід провести обробку двічі — другу через 10 або 14 днів, після першої!

Садівники пояснили, як очистити листя груші від плям у 2025 році
Садівники пояснили, як очистити листя груші від плям у 2025 році

Не обов’язково покупним фунгіцидом, але й дієвим домашнім засобом можна скористатися в цьому випадку. У всякому разі, настоєм із польового хвоща. Цей метод перевірений! Відомо, що хвощ містить в своєму складі досить потужні протигрибкові властивості. А саме, завдяки наявності кремнієвої кислоти. Саме це чудово зміцнює клітини листя груші та робить їх менш вразливими до грибкових інфекцій.

Для використання цього засобу потрібно взяти 100 грамів свіжого або 10-15 грамів сухого плюща. Потім — покласти його в посудину та залити літром води, поставити на вогонь й довести до кипіння. Після цього, зробити вогонь маленьким, і продовжувати варити плющ ще протягом 30 хвилин. Після вимкнути, й залишити настоюватися на 12 годин. Останній штрих — цей настій потрібно процідити, розбавити додатково водою у співвідношенні 1:5. Потім перейти до оприскування листя груші. Робити це слід 1-2 рази в тиждень. Особливо, одразу ж, після дощу, а ще – в разі постійної підвищеної вологості.

Схожі статті

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.

Сині, жовті й рожеві: 5 сортів помідорів, які обожнюють на Київщині – і красиві, і смачні

Звичні червоні помідори нині не актуальні. Їм на зміну прийшли дивовижні сорти чудернацьких кольорів. Мова не лише про рожеві сорти, але й про жовті та навіть сині.