Груша в Україні протягом останніх років все частіше стає якимось делікатесом. Що на городах в людей, що в супермаркетах, її можна побачити не завжди. Не так, як яблука, що продаються всюди та скрізь, й по декілька варіантів і сортів одразу! Тому, в кого вдома все таки груша ще росте, важливо зробити так, аби вона й надалі росла та розвивалася. А дві відомі та дієві обробки допоможуть зробити так, щоб на груші не було ніяких плям. Насамперед, на її листочках!
За словами досвідчених садівників, щоб на листочках груші не було ніяких плям іржі чи парші, варто проводити дві обробки. Перша повинна бути зроблена за допомогою спеціального фунгіциду, що діє саме від іржі, парші та борошнистої роси. Такий засіб є дієвим навіть за прохолодного літа. Він класний тим, що здатен проникати прямо в тканини листя і знищувати грибкові захворювання з середини. Ним слід провести обробку двічі — другу через 10 або 14 днів, після першої!

Не обов’язково покупним фунгіцидом, але й дієвим домашнім засобом можна скористатися в цьому випадку. У всякому разі, настоєм із польового хвоща. Цей метод перевірений! Відомо, що хвощ містить в своєму складі досить потужні протигрибкові властивості. А саме, завдяки наявності кремнієвої кислоти. Саме це чудово зміцнює клітини листя груші та робить їх менш вразливими до грибкових інфекцій.
Для використання цього засобу потрібно взяти 100 грамів свіжого або 10-15 грамів сухого плюща. Потім — покласти його в посудину та залити літром води, поставити на вогонь й довести до кипіння. Після цього, зробити вогонь маленьким, і продовжувати варити плющ ще протягом 30 хвилин. Після вимкнути, й залишити настоюватися на 12 годин. Останній штрих — цей настій потрібно процідити, розбавити додатково водою у співвідношенні 1:5. Потім перейти до оприскування листя груші. Робити це слід 1-2 рази в тиждень. Особливо, одразу ж, після дощу, а ще – в разі постійної підвищеної вологості.