Понад 85% дачників не знають про це: як врятувати врожай кавунів, якщо плоди несолодкі й дрібні

Неприємно, коли замість великих і солодких плодів, садівники отримують маленькі й несмачні ягоди – чому так відбувається і як цього уникнути заздалегідь?

Вирощування кавунів є нелегким завданням для садівників, адже далеко не всім вдається досягти великих, солодких і соковитих плодів, навіть при ретельному догляді. Причина цього полягає в помилках дачників в догляді за рослиною. Якщо на лозі залишити занадто багато кавунів, жоден із них не отримає достатньо поживних речовин, рекомендується залишати не більше одного-двох плодів на кожній лозі. Варто підживлювати культуру – хоча б раз на тиждень.

Садівники розповіли, як врятувати врожай несолодких і малих кавунів
Садівники розповіли, як врятувати врожай несолодких і малих кавунів

Також частою причиною невеликих і несолодких плодів є обрані вами сорти, адже далеко не всі вони здатні вродити смачні плоди. Для успішного вирощування рослини варто знати, що кавуни люблять тепло, також вони потребують регулярного поливу, а ґрунт повинен бути суглинним, добре дренованим і збагачений поживними речовинами.

Серйозну загрозу для кавунів несе попелиця, вона здатна призвести до деформованих плодів. Найчастіше вона ховається на нижньому боці листя, тому важливо регулярно оглядати рослину, щоб вчасно прибрати цього шкідника. При появі цього паразита відбувається зміна форми ягід, дрібне листя, з’являються плями, а пагони стають слабкими.

Садівники розповіли, як врятувати врожай несолодких і малих кавунів
Садівники розповіли, як врятувати врожай несолодких і малих кавунів

Важливо не нехтувати сонячним світлом для культури, адже недостатня кількість світла знижує вміст цукрів у плодах. Щоб ягоди були максимально насичені за смаком, необхідно, щоб кущі піддавались сонячним промінням мінімум 8 годин на день. Також слід проводити регулярний полив і уникати неправильного підживлення. Якщо ви надали кавунам ще при посадці такі несприятливі умови для росту, тоді не дивно, що вони у вас вродили несмачні й невеликі ягоди. Врахуйте всі ці поради, і врожай буде на славу – хоч беріть і продавайте!

Схожі статті

Ця підгодівля – “best of the best”: полийте цим томати в 2025 – лише великі й мʼясисті плоди

Проведення підгодівлі є дуже важливою справою під час вирощування помідорів, звісно якщо ви налаштовані на отримання великого врожаю і солодких плодів.

Цвітуть і в посуху, і в спеку: ТОП-12 квітів, які треба посадити в червні 2025

Якщо ви хочете насолоджуватись неймовірною красою у вашому саду, тоді вам слід посадити деякі квіти вже в червні – список рослин, які будуть рясно цвісти навіть в спеку.

3 методи – і білокрилка зникне! Як прогнати цього шкідника з ділянки – врожай буде врятовано

Білокрилка є непроханим гостем на ділянках дачників, яка здатна знижувати врожайність рослин – як прибрати цих шкідників раз і назавжди. Найдієвіші методи.

Ці 3 культури більше не вирощують на Одещині – аномально спекотне літо не дозволяє

Деякі городні культури більше не вирощують на городах Одеської області. Вся справа в тому, що вони не витримують спекотну погоду та високі температури повітря. Які це рослини – розповість "Сенсація".

Тест мульчі з 3 матеріалів – органіка проти синтетики: що підійде в умовах спекотного літа

Використання мульчі влітку – чудовий спосіб захистити городні рослини від пекучих сонячних промінчиків і зберегти вологу. Який матеріал обрати для мульчування – розповідає "Сенсація".

Вода з крану і фільтрована: якою поливати капусту – результат експерименту на 2-х грядках

Якою саме водою слід поливати капусту, з'ясували українські садівники. Вони розібралися в якості води з-під крану, колодязів, свердловин і фільтрів. В результаті, обрали оптимальний варіант!