Вирощування кавунів є нелегким завданням для садівників, адже далеко не всім вдається досягти великих, солодких і соковитих плодів, навіть при ретельному догляді. Причина цього полягає в помилках дачників в догляді за рослиною. Якщо на лозі залишити занадто багато кавунів, жоден із них не отримає достатньо поживних речовин, рекомендується залишати не більше одного-двох плодів на кожній лозі. Варто підживлювати культуру – хоча б раз на тиждень.

Також частою причиною невеликих і несолодких плодів є обрані вами сорти, адже далеко не всі вони здатні вродити смачні плоди. Для успішного вирощування рослини варто знати, що кавуни люблять тепло, також вони потребують регулярного поливу, а ґрунт повинен бути суглинним, добре дренованим і збагачений поживними речовинами.
Серйозну загрозу для кавунів несе попелиця, вона здатна призвести до деформованих плодів. Найчастіше вона ховається на нижньому боці листя, тому важливо регулярно оглядати рослину, щоб вчасно прибрати цього шкідника. При появі цього паразита відбувається зміна форми ягід, дрібне листя, з’являються плями, а пагони стають слабкими.

Важливо не нехтувати сонячним світлом для культури, адже недостатня кількість світла знижує вміст цукрів у плодах. Щоб ягоди були максимально насичені за смаком, необхідно, щоб кущі піддавались сонячним промінням мінімум 8 годин на день. Також слід проводити регулярний полив і уникати неправильного підживлення. Якщо ви надали кавунам ще при посадці такі несприятливі умови для росту, тоді не дивно, що вони у вас вродили несмачні й невеликі ягоди. Врахуйте всі ці поради, і врожай буде на славу – хоч беріть і продавайте!