Лише 1, але ключова обробка: фітофтора після такої “обходить” помідори 10-ю дорогою

Фітофтора часто вражає плоди помідорів і псує весь урожай. Для того, щоб не допустити появу фітофтори, треба вчасно і правильно обробити томати.

Фітофтороз – поширене грибкове захворювання, яке часто вражає рослини, зокрема помідори. Плоди починають буріти і стають непридатними для вживання. З фітофторою важко боротися, бо вона дуже швидко переноситься і розвивається. Спори грибка легко переноситься вітром і дуже швидко розвивається, особливо у вологому середовищі.

Саме тому для профілактики виникнення фітофтори, треба прибирати бур’ян та пожовтіле листя, щоб була краща циркуляція повітря і не застоювалася волога. Також помідори потрібно обробляти від фітофтори. У спеціалізованих магазинах є багато засобів від фітофтори, та можна обійтися й домашніми методами, які також є дуже дієвими.

Агрономи розповіли, чи можна обривати листя з помідорів
Аграрії розповіли, чим обробити помідори, щоб не було фітофтори

Так, досвідченні городники часто обробляють помідори молочною сироваткою. Сироватку потрібно розвести з водою у співвідношенні 1:1 і обробити томати пульверизатором. Цей метод дієвий, але обробку треба проводити принаймні через день, щоб фітофтора не з’являлася.

Ще одним хорошим способом боротьби з фітофторою є настій часнику з марганцівкою. Для його приготування 100 грамів подрібненого часнику заливають склянкою води і настоюють 1 добу. Після цього розчин проціджують і додають його до 10 літрів води. Туди ж треба додати 1 г марганцівки. Отриманим розчином треба обробляти томати не частіше 1 разу на 10 днів.

Городники поділилися рецептом ефективного добрива для помідорів
Аграрії розповіли, чим обробити помідори, щоб не було фітофтори

Також можна використовувати розчин молока та йоду. Для його приготування один літр молока розводять з 10 літрами води і додають 15 капель йоду. Таким розчином треба обприскувати помідори раз на 2 тижні. Молоко утворює на листках та стовбурах помідорів захисну плівку, яка не дає спорам грибів проникнути, а йод є антисептиком. Саме тому цей розчин добре працює.

Схожі статті

Цю 1 дію з баклажанами потрібно зробити до 30 червня: вродять на максимум вже в 2025

Городній сезон триває, тому саме час зробити з баклажанами одну дію, яка в майбутньому призведе до гарного результату – плодів буде "море" лише у вас.

Не зола і не дріжджі: ось чим на Херсонщині поливають кавуни, щоб виростали по 12 кг кожен

Для того, щоб виростити великі і смачні кавуни, потрібно знати кілька секретів. Одним із найважливіших пунктів є вчасне та правильне підживлення.

Жовте пір’я у часника та цибулі – не завжди сигнал лиха: побачили у червні – розслабтеся

Жовте пір'я у часнику та цибулі – це не завжди ознака якогось відхилення у розвитку. В червні такий процес – цілком природній. Що він означає – розповідає "Сенсація".

Мені цей прийом показали на Київщині, а я розповідаю всім: 2 добрива для огірків-рекордсменів

Внесення добрив в ґрунт визначає врожайність вашого майбутнього врожаю, в тому числі і огірків – чим їх підживити вже в червні, щоб всі сусіди "ахнули".

Не для птахів черешня вродила: безболісно проганяємо пернатих із саду, щоб не псували ягоди

Щойно на черешнях почали жовтіти-червоніти ягідки, як тут же казна звідки з'являються представники пташиного царства й нумо ласувати смаколиком. Захистити урожай фруктів від пернатих нахаб можна.

Встигніть до 15 червня: якщо полиєте кабачки цим розчином – врожай зросте вдвічі, а то і втричі

Кабачки є невибагливою культурою, але без підживлення вони не здатні вродити смачний і великий врожай – чим треба полити їх до середини червня 2025?