Фітофтороз – поширене грибкове захворювання, яке часто вражає рослини, зокрема помідори. Плоди починають буріти і стають непридатними для вживання. З фітофторою важко боротися, бо вона дуже швидко переноситься і розвивається. Спори грибка легко переноситься вітром і дуже швидко розвивається, особливо у вологому середовищі.
Саме тому для профілактики виникнення фітофтори, треба прибирати бур’ян та пожовтіле листя, щоб була краща циркуляція повітря і не застоювалася волога. Також помідори потрібно обробляти від фітофтори. У спеціалізованих магазинах є багато засобів від фітофтори, та можна обійтися й домашніми методами, які також є дуже дієвими.

Так, досвідченні городники часто обробляють помідори молочною сироваткою. Сироватку потрібно розвести з водою у співвідношенні 1:1 і обробити томати пульверизатором. Цей метод дієвий, але обробку треба проводити принаймні через день, щоб фітофтора не з’являлася.
Ще одним хорошим способом боротьби з фітофторою є настій часнику з марганцівкою. Для його приготування 100 грамів подрібненого часнику заливають склянкою води і настоюють 1 добу. Після цього розчин проціджують і додають його до 10 літрів води. Туди ж треба додати 1 г марганцівки. Отриманим розчином треба обробляти томати не частіше 1 разу на 10 днів.

Також можна використовувати розчин молока та йоду. Для його приготування один літр молока розводять з 10 літрами води і додають 15 капель йоду. Таким розчином треба обприскувати помідори раз на 2 тижні. Молоко утворює на листках та стовбурах помідорів захисну плівку, яка не дає спорам грибів проникнути, а йод є антисептиком. Саме тому цей розчин добре працює.