Своєчасний та грамотний догляд за томатами відіграють важливу роль для майбутнього врожаю. Особливо актуально провести роботи до того, як розпочався активний період плодоношення. Адже саме в перший місяць літа молоді кущики потребують захисту від хвороб та шкідників. Не зайвими будуть і позакореневі підживлення, які дозволять сформувати міцні зав’язі та плоди.

У червні рослини знаходяться під великим ризиком виникнення найпоширеніших і найнебезпечніших захворювань, які можуть, якщо вчасно не вжити заходів, знищити врожай. Це фітофтороз, суха чи бура плямистість, розтріскування, різноманітні гнилі. Також томати можуть зазнати нападу шкідників – павутинного кліща, білокрилки та інших. Впоратися з цими проблемами допоможе профілактичне та лікувальне обприскування рослин.

Отже, з середини червня досвідчені городники, не чекаючи на неприємності, починають проводити профілактичні обробки від фітофтори. Для цього можна використовувати спеціальні покупні біопрепарати протигрибкової дії. Просто розведіть їх за інструкцією і приступайте до роботи. Добре підійде для цього Фітоспорин-М.
Зауважимо, що обприскувати молоді томатні кущики потрібно акуратно і стежити, щоб рідина не стікала з листя. Розчин має бути рівномірно розподілений по всіх частинах куща. Дуже важливо дотримуватися температури розчину, яка повинна бути трохи теплою. Від занадто гарячого чи холодного “душа” томати можуть зазнати шоку.

Що стосується підживлення в червні, то в цей період краще застосувати розчин, приготований з 50 г сечовини і 10 л води. Це допоможе помідорам наростити вегетативну масу, посилити коріння, а також сформувати міцні бутони.