Щоб зберегти та підвищити врожай: чим обприскують томати у червні – полтавці знають, що робити

Влітку молоді томати потребують особливого і дбайливого догляду. Що потрібно обов'язково зробити з кущами у червні, щоб зберегти та підвищити врожай?

Своєчасний та грамотний догляд за томатами відіграють важливу роль для майбутнього врожаю. Особливо актуально провести роботи до того, як розпочався активний період плодоношення. Адже саме в перший місяць літа молоді кущики потребують захисту від хвороб та шкідників. Не зайвими будуть і позакореневі підживлення, які дозволять сформувати міцні зав’язі та плоди.

Городники розповіли, чим оприскувати томати у червні
Городники розповіли, чим оприскувати томати у червні

У червні рослини знаходяться під великим ризиком виникнення найпоширеніших і найнебезпечніших захворювань, які можуть, якщо вчасно не вжити заходів, знищити врожай. Це фітофтороз, суха чи бура плямистість, розтріскування, різноманітні гнилі. Також томати можуть зазнати нападу шкідників – павутинного кліща, білокрилки та інших. Впоратися з цими проблемами допоможе профілактичне та лікувальне обприскування рослин.

Городники розповіли, чим оприскувати томати у червні
Городники розповіли, чим оприскувати томати у червні

Отже, з середини червня досвідчені городники, не чекаючи на неприємності, починають проводити профілактичні обробки від фітофтори. Для цього можна використовувати спеціальні покупні біопрепарати протигрибкової дії. Просто розведіть їх за інструкцією і приступайте до роботи. Добре підійде для цього Фітоспорин-М.

Зауважимо, що обприскувати молоді томатні кущики потрібно акуратно і стежити, щоб рідина не стікала з листя. Розчин має бути рівномірно розподілений по всіх частинах куща. Дуже важливо дотримуватися температури розчину, яка повинна бути трохи теплою. Від занадто гарячого чи холодного “душа” томати можуть зазнати шоку.

Городники розповіли, чим оприскувати томати у червні
Городники розповіли, чим оприскувати томати у червні

Що стосується підживлення в червні, то в цей період краще застосувати розчин, приготований з 50 г сечовини і 10 л води. Це допоможе помідорам наростити вегетативну масу, посилити коріння, а також сформувати міцні бутони.

Схожі статті

3 помилки, які не допускають на Одещині під час цвітіння винограду: будуть не грона, а насмішка

Для винограду найважливішим етапом є цвітіння. Саме в цей момент вирішується, який урожай ви можете зібрати у сезоні. Розповідаємо в нашому матеріалі про популярні помилки.

До 15.06 – одне, після 15.06 – інше: 2 добрива для полуниці, які треба знати, коли давати

Щоб полуниця гарно родина з року в рік, її слід підживлювати навіть у червні. Причому добрива у першій половині місяця кардинально відрізняються від тих, які треба внести вже після плодоношення.

Влітку на Дніпропетровщині “годують” огірки не добривом, а звичайною крупою – море врожаю

З цим простим підживлення огірки почнуть стрімко рости та активно плодоносити аж до осені. Цікаво, що добриво готується на основі звичайного гороху.

Не весна й не осінь: 3 сидерати, які потрібно висіяти влітку – підживлятимуть і притінятимуть

Існує думка, що сидерати слід висівати або восени, або навесні. Насправді це можна сміливо робити й улітку. Таким чином землю корисними елементами наситите і тінь для культурних рослин організуєте.

Лише 1, але ключова обробка: фітофтора після такої “обходить” помідори 10-ю дорогою

Фітофтора часто вражає плоди помідорів і псує весь урожай. Для того, щоб не допустити появу фітофтори, треба вчасно і правильно обробити томати.

Цю 1 дію з баклажанами потрібно зробити до 30 червня: вродять на максимум вже в 2025

Городній сезон триває, тому саме час зробити з баклажанами одну дію, яка в майбутньому призведе до гарного результату – плодів буде "море" лише у вас.