Не весна й не осінь: 3 сидерати, які потрібно висіяти влітку – підживлятимуть і притінятимуть

Існує думка, що сидерати слід висівати або восени, або навесні. Насправді це можна сміливо робити й улітку. Таким чином землю корисними елементами наситите і тінь для культурних рослин організуєте.

У червні теж можна висівати сидерати. Вони принесуть подвійну користь культурним насадженням. По-перше, наситять ґрунт потрібними елементами, по-друге, затінятимуть городину від жагучого сонця.

Навіть найбідніша земля за допомогою сидератів може лише за 1 сезон перетворитися на родючий ґрунт. Улітку буде доцільно посіяти фацелію, ріпак чи гірчицю. Їхні корінці стануть ідеальним живленням для черв’яків.

Які сидерати висівати у червні

А ті, своєю чергою, власними випорожненнями спушуватимуть землю та насичуватимуть її мінерально-органічними добривами. От тільки перекопувати ґрунт після прибирання сидератів у жодному разі не можна – вся корисна робота мікроорганізмів зійде нанівець.

Зважте, що прибирати сидерати потрібно до зацвітання. Щойно побачите бутони, беріться за плоскоріз. Підрізайте під корінь та залишайте на грядці як мульчу. Якщо зробити це пізніше, стебла стануть грубішими й дуже довго перегниватимуть, забираючи корисні речовини з ґрунту, але ж ви їх висаджували з іншою метою.

Які сидерати висівати у червні

Отже, обробіть землю сапкою. Зробіть лунки завглибшки 2-3 см. Висійте насіння сидерата. Загорніть і полийте. Тепер чекайте сходів. Десь за 40 днів рослини будуть готові до зрізання.

Зважте, що гірчицю чи ріпак не можна сіяти біля капусти, бо ці рослини належать до одного сімейства. У такому разі сидерат навпаки пригнічуватиме качани й не піде на користь. Те ж можна сказати про конюшину, люцерну, люпин, які категорично не годяться для квасолі, та про ряд інших зелених насаджень.

Схожі статті

Ніколи ввечері – тільки вранці: 2 причини, чому полив можна проводити лише у 1-й половині дня

Через розпорядок дня та постійну зайнятість не у всіх є можливість поливати город зранку, власне як і бажання. Але чому це варто робити все ж таки в 1-у половину дня?

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.