У червні теж можна висівати сидерати. Вони принесуть подвійну користь культурним насадженням. По-перше, наситять ґрунт потрібними елементами, по-друге, затінятимуть городину від жагучого сонця.
Навіть найбідніша земля за допомогою сидератів може лише за 1 сезон перетворитися на родючий ґрунт. Улітку буде доцільно посіяти фацелію, ріпак чи гірчицю. Їхні корінці стануть ідеальним живленням для черв’яків.

А ті, своєю чергою, власними випорожненнями спушуватимуть землю та насичуватимуть її мінерально-органічними добривами. От тільки перекопувати ґрунт після прибирання сидератів у жодному разі не можна – вся корисна робота мікроорганізмів зійде нанівець.
Зважте, що прибирати сидерати потрібно до зацвітання. Щойно побачите бутони, беріться за плоскоріз. Підрізайте під корінь та залишайте на грядці як мульчу. Якщо зробити це пізніше, стебла стануть грубішими й дуже довго перегниватимуть, забираючи корисні речовини з ґрунту, але ж ви їх висаджували з іншою метою.

Отже, обробіть землю сапкою. Зробіть лунки завглибшки 2-3 см. Висійте насіння сидерата. Загорніть і полийте. Тепер чекайте сходів. Десь за 40 днів рослини будуть готові до зрізання.
Зважте, що гірчицю чи ріпак не можна сіяти біля капусти, бо ці рослини належать до одного сімейства. У такому разі сидерат навпаки пригнічуватиме качани й не піде на користь. Те ж можна сказати про конюшину, люцерну, люпин, які категорично не годяться для квасолі, та про ряд інших зелених насаджень.