Мурахи та попелиця стають по-справжньому руйнівним тандемом для плодових дерев, що ростуть в українських садах. Діяльність цих шкідників призводить до того, що дерева стають слабшими, набагато менше плодоносять, а то й взагалі – не дають жодного яблучка господарям.
Садівники з досвідом добре знають – окрім оприскувань саду спеціальними хімічними препаратами дієвий результат дадуть також рослини-репеленти. Під яблунями часто висаджують чорнобривці. Їх різкий аромат відлякує і попелицю, і мурах.
Однак в садівництві також відомий не менш ефективний природний захисник. Про нього мало хто із дачників знає, але завдяки нагадуванню від “Сенсації” ви зможете дізнатися про цю рослину набагато більше.

Отже, мова піде про болотну м’яту, яку ще називають блошиною. Вона працює як природний репелент і особливо ефективно відлякуватиме від плодових дерев мурах. Ці шкідники взагалі не переносять її запаху. Також блошину м’яту можна використовувати для відлякування комарів, мух та навіть блішок.
Щоб захистити яблуні та інші плодові дерева від попелиці та мурах за допомогою болотної м’яти – виконайте кілька простих дій. В першу чергу потрібно виростити розсаду м’яти, яку вже на початку літа висаджують під груші, яблуні та інші дерева. Під кожен екземпляр достатньо буде висадити по 3 кущики болотної м’яти. Між ними витримують відстань у 50 см.
Після посадки м’ята швидко розростеться, створюючи природний захисний щит проти мурах та попелиці, які полюбляють ласувати листям і плодами на деревах.
Серед умов догляду за болотною м’ятою – якісний, регулярний та рясний полив. Частіше зволожуйте ділянку під яблунями, адже блошина м’ята любить рости у вологих місцях.

Періодично розпушуйте землю навколо рослини та видаляйте бур’янці. Ось і всі правила догляду. Взамін ви отримаєте надійний захист яблуні від шкідників.