Експерти розповіли, як обробити сад від шкідників та хвороб восени — поради

Щоб запобігти грибковим та бактеріальним хворобам, а також знищити шкідників — варто проводити осінню обробку. Тоді сад буде виглядати доглянутим та приноситиме найкращі плоди.

Щоб запобігти появі шкідників, які так і норовлять завестись у саду та запобігти появі хвороб, які можуть знищити сад — варто провести обробку. Для цього досить часто використовують карбамід (сечовина), мідний, залізний купорос або ж 3% бордоську суміш. Один із цих способів бажано використати, коли повністю опаде листя, але варто встигнути до настання заморозків. Варто пам’ятати — восени улюблений сад також потребує допомоги своїх господарів.

Обробка саду

Як зробити обробку 3% бордоською сумішшю

3% бордоська суміш прекрасно знищує багато грибкових хвороб, які можуть завестись у вашому саді. Ним варто обробити всі пагони та стовбур, не оминаючи нічого. Але потрібно пам’ятати, що таку обробку потрібно проводити виключно у суху безвітряну погоду. При цьому, важливо вжити заходи індивідуального захисту.

Як зробити обробку мідним купоросом

Мідний купорос вважається прекрасним профілактичним засобом від різних видів грибкових захворювань на рослинах. Його концентрацію має складатися в залежності від типу рослини. Отже, щоб зробити обробку для яблунь, груш та айви — візміть концентрацію з розрахунку 100 г препарату на 10 л води. А для кісточкових культур, наприклад, сливи, черешні, вишні, персики і абрикоси — 50-75 г на 10 л води. Таку ж концентрацію можна використати для обприскування ягідних кущів.

Як зробити обробку карбамідом (сечовиною)

Карбамід — високоефективне добриво, яке добре впливає на ріст та розвиток рослин. Сечовину вважать найбільш популярним засобом для обробки дерев восени. Але його можна використовувати і навесні. В осінній період часу концентрація має складати 500-700 грам на 10 л води. Варто зазначити, що таке оприскування прибере безліч грибкових хвороб. Навіть більше, пропадуть частина шкідників, які планували провести свою зиму на плодових деревах. Ця хімічна обробка проводить по всій кроні дерева або ягідного куща. Обов’язково варто взяти до уваги прилеглу поруч землю.

Як зробити обробку залізним купоросом

Залізний купорос чудово підійде для боротьби з грибковими спорами, садовими шкідниками, лишайниками і мохами. Також, цей засіб добре насичує потребу фруктових дерев у залізі. Його вкрай потребують яблуні, груші та сливи. Частіше за все беруть концентрацію розчину з розрахунку 300 г купоросу на 10 л води.

Рекомендують також прибирати все листя з грунту. Адже там можуть мешкати шкідники. Тому будь-яку рослинність на поверхні не варто залишати. Перекопайте грунт. Це потрібно робити у суху погоду, щоб грунт став пухким. І ні в якому разі у вологу — тоді грунт ще більше ущільниться. Не забувайте повторювати профілактичні заходи навесні та влітку.

Вживши всіх необхідних заходів, ваш сад обовязково віддячить вам найкращими плодами.

Схожі статті

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.

Хіт продажів: ці сорти томатів просто лежать на ґрунті и все одно дають високий ранній урожай

Серед городників ці сорти томатів мають особливу популярність. Їх розкуповують найпершими. Чому ці помідори викликають такий ажіотаж не тільки у початківців, а й досвідчених дачників?

Неприємний сюрприз: чому солодкий перець став гірким – 5 причин – не повторюйте цих помилок

Останнім часом дачники стали помічати, що солодкі перці, вирощені на своїх грядках, мають гіркий смак. Чому так відбувається і чи можна вирішити цю проблему?