Бюджет на 2021 рік ухвалено: що буде з ростом пенсій і зарплат в Україні

В ході засідання парламенту стало відомо, як планують розподілити держані кошти наступного року.

289 народних депутатів проголосували за новий бюджет, запланований на 2021 рік. Стало відомо, що наступного року вже з 1 січня буде спостерігатися ріст мінімальної заробітної плати. Зараз вона складає 5 тисяч гривень, а вже наступного року буде становити 6. Обіцяють на цьому не зупинити її підвищення. З 1 грудня 2021 року мінімальна заробітна платня може зрости до 6,5 тисяч гривень на місяць.

Що стосується прожиткового мінімуму, з 1 січня він буде становити 2189 гривень. До кінця наступного року його теж планують підняти. Зріст прожиткового мінімуму буде складати 204 гривні. Найвищого показника прожитковий мінімум має дістати у грудні майбутнього року.

В уряді запланували, що наступного року середня зарплата сягне рівня 13 632 гривень.

Збільшення видатків буде стосуватися не тільки зарплат та пенсій.

У бюджеті з’явилася нова стаття

2,87 мільярда гривень отримав сектор інвестиційних проектів. 1 мільярд гривень планують витратити на розвиток аеропортів. Рівно ж стільки закладено на розбудову культурних закладів.

Наступного року також планують підтримати й сільгоспвиробників. На їх розвиток закладено 500 мільйонів гривень.

Не обділили депутати Верховної Ради й себе. На забезпечення цього державного органу у бюджеті закладено 247 мільйонів гривень. Трохи більше планують віддати на потреби Офісу президента.

Виявляється, на його утримання країна буде витрачати наступного року 273 мільйонів гривень. Це менше, ніж планували закласти у бюджеті спочатку, але більше на 39%, ніж заплановано у бюджеті 2020 року.

А ось судячи з нової статті, яка з’явилася у бюджеті 2021 року, на українців таки чекають вакцині, куплені державним коштом. На 2,6 мільярда гривень планують закупити ліки проти COVID-19.

У МОЗ скаржаться, що цих коштів все одно буде недостатньо.

Що стосується самих працівників медицини, які борються з вірусом і постраждали від хвороби, їм та їхнім родинам буде виплачено 252 мільйони гривень.

Експерти дуже скептично поставилися до нового бюджету, і вважають, що він, хоч і виглядає достатньо оптимістично, проте, є досить відірваним від реалій.

Схожі статті

“Мій внутрішній баланс”: співачка Lama, яка у свої 48 років виглядає на 30, розповіла про секрети молодості

Всі мріють якомога довше зберігати молодість, навіть шукають чарівні засоби для цього. Але насправді нічого магічного не потрібно. Співачка Lama поділилася простими методами, які доступні кожному.

Чи рентабельна Надя Дорофєєва: Ірина Горова розповіла про співачку, яка не повернула їй вкладені гроші

Ірина Горова — продюсерка Наді Дорофєєвої — також іноді стикається з невдачами. Бізнесвумен розповіла про ситуацію, коли співпраця з артисткою обернулася для неї збитками.

Любов за багатомільйонні гонорари не купиш: 60-річний Бред Пітт втратив найважливішу дівчину у своєму житті

Успіх на екрані не є гарантією чудового життя поза ним. Багато акторів стикалися з провалами й численними викликами долі. Не обійшли вони стороною також Бреда Пітта, який колись був мрією всіх жінок.