Дитинство, час безтурботності та розваг. Проте, психологи запевняють, що більшість психологічних проблем родом саме з цього періоду життя. Казки мають розважати дітей, переносячи їх у світ чудес, попутно розвиваючи увагу та повчаючи їх. Вони моделюють певний тип характеру та особливості поведінки. Тому, слід уважно підбирати історії для своєї малечі. Про це у своєму Instagram розповів відомий український експерт з дитячої психології та розвитку особистості Дмитро Карпачов.
![Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2023/02/image-4.jpg)
Карлсон
За словами психолога, ця заважає моделюванню власних кордонів дитини. Головний персонаж, Малюк, жертвує своїми бажаннями та комфортом, задля примх вибагливого друга. Це викривлене уявлення про дружбу, адже у нормальних стосунках важливо знаходити компроміс та домовлятися.
Попелюшка
В цій казці головна героїня виступає у ролі жертви. Більш того, вона приймає цю роль та навіть не намагається змінити власну долю. Попелюшка тільки мріє про краще життя, але не намагається виправити своє. Також, у цій казці мачуха виступає у ролі поганиці, яка отруює життя бідної дівчинки. Не дивно, що після таких моделей, діти будуть відштовхувати потенційних мачух та вітчимів.
![Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2024/03/vintage-1652568_1280.jpg)
Червоний Капелюшок
На думку Карпачова, у цій казці погане все. Питання виникли і до матері, яка відправляє донку у небезпечну подорож, і до дівчинки, яка довіряє незнайомцям, що свідчить про відсутність інстинкту самозахисту та розмов про безпеку у родині.
![Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2024/03/little-red-riding-hood-1130258_1280-1189x900.jpg)
Взагалі, ознайомившись зі статею, можна зробити висновок, що будь-які персонажі мають свої недоліки характеру та поведінки. Діснеївські принцеси, це взагалі знахідка для психотерапевта. Бо частина з них незрілі та меланхолічні, а друга частина бере на себе відповідальність не тільки за своє життя, а й за життя оточуючих. Тому, тільки вам вирішувати, які казки читати своїм дітям. Спробуйте вигадати казку самостійно, а ще краще залучіть до цього дитину. Таким чином, ви не тільки розвинете її уяву, а і якісно проведете спільний час.