Уникаємо психологічних проблем: Дмитро Карпачов назвав 3 казки, які не варто читати дітям та пояснив чому

Казки відкривають дітям усесвіт, де можливі всілякі пригоди та чудеса. Проте, виявляється, книжки, що ми читаємо дітлахам, потрібно ретельно обирати.

Дитинство, час безтурботності та розваг. Проте, психологи запевняють, що більшість психологічних проблем родом саме з цього періоду життя. Казки мають розважати дітей, переносячи їх у світ чудес, попутно розвиваючи увагу та повчаючи їх. Вони моделюють певний тип характеру та особливості поведінки. Тому, слід уважно підбирати історії для своєї малечі. Про це у своєму Instagram розповів відомий український експерт з дитячої психології та розвитку особистості Дмитро Карпачов.

Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям
Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям

Карлсон

За словами психолога, ця заважає моделюванню власних кордонів дитини. Головний персонаж, Малюк, жертвує своїми бажаннями та комфортом, задля примх вибагливого друга. Це викривлене уявлення про дружбу, адже у нормальних стосунках важливо знаходити компроміс та домовлятися.

Попелюшка

В цій казці головна героїня виступає у ролі жертви. Більш того, вона приймає цю роль та навіть не намагається змінити власну долю. Попелюшка тільки мріє про краще життя, але не намагається виправити своє. Також, у цій казці мачуха виступає у ролі поганиці, яка отруює життя бідної дівчинки. Не дивно, що після таких моделей, діти будуть відштовхувати потенційних мачух та вітчимів.

Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям
Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям

Червоний Капелюшок

На думку Карпачова, у цій казці погане все. Питання виникли і до матері, яка відправляє донку у небезпечну подорож, і до дівчинки, яка довіряє незнайомцям, що свідчить про відсутність інстинкту самозахисту та розмов про безпеку у родині.

Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям
Дмитро Карпачов пояснив, які казки не варто читати дітям

Взагалі, ознайомившись зі статею, можна зробити висновок, що будь-які персонажі мають свої недоліки характеру та поведінки. Діснеївські принцеси, це взагалі знахідка для психотерапевта. Бо частина з них незрілі та меланхолічні, а друга частина бере на себе відповідальність не тільки за своє життя, а й за життя оточуючих. Тому, тільки вам вирішувати, які казки читати своїм дітям. Спробуйте вигадати казку самостійно, а ще краще залучіть до цього дитину. Таким чином, ви не тільки розвинете її уяву, а і якісно проведете спільний час.

Схожі статті

Реальна людина: як виглядає та сама Ніно з хіта Олега Винника, який присвятив цю пісню не дружині

Дискографія відомого співака Олега Винника налічує понад 80 пісень, за цей час деякі з них стали справжніми хітами. Артист розповів, хто ж був його музою у створенні легендарного треку "Ніно".

Він сильний, він мусить: Остапчук привіз Полтавській на роботу манну кашу власного приготування, бо захотіла

Українського шоумена Володимира Остапчука було помічено під офісом Катерини Полтавської з каструлею манної каші. Хрістіна Горняк та Олена Войтенко про це навіть не мріяли.