Загадкові чудеса світу

Існує 7 чудес світу. Ми знаємо як вони називаються, але не знаємо які таємниці вони приховують.

Ми знаємо нави 7-ми чудес світу, де вони знаходяться і навіть бачили деякі з них. Але оскільки «диявол криється в деталях», підемо досліджувати ці деталі.

По-перше, список чудес світу був створений, щоб продемонструвати найвеличніші та найбільш вражаючі споруди стародавнього світу. І, заодно, розповісти його маловідому історію. Пізніше цей список був занесений у путівники як такий, що потрібно обов’язково подивитися, їдучи до тієї чи іншої країни.

По-друге, такі чудеса світу як Колос Родоський, Велика Піраміда Гізи, Висячі сади Вавилона, Маяк Олександрії, Мавзолей в Галикарнасі, Статуя Зевса в Олімпії і Храм Артеміди в Ефесі сконцентровані в одному регіоні Середземного моря та Месопотамії.

Також мало хто знає, що саме 7 чудес було обрано через те, що греки вірили у його досконалість. Пізніше виникла інша гіпотеза, пов’язана з астрономією. Якщо взяти 5 планет сонячної системи і додати до них ще Сонце і Місяць, то вийде число сім. Це кількість великих об’єктів нашої Сонячної системи.

Є ймовірність, що деякі з чудес це просто вигадка. Зокрема такої думки дотримуються вчені щодо Висячих садів Вавилона. Вони пояснюють своє скептичне ставлення до чуда тим. Що якби воно існувало насправді, то доглядати за Садами було б складно, зокрема це стосується поливу.

Одне з небагатьох чудес, яке збереглося до наших днів – Велика Піраміда Гізи або Піраміда Хеопса.

Велика Піраміда Гізи. Піраміда Хеопса
Велика Піраміда Гізи. Піраміда Хеопса

Проте збереглися до наших днів не лише піраміди, а й деякі інші величні пам’ятки. Це і Ворота Іштар, відомі ще як восьмі ворота внутрішнього міста у Вавилоні, храм Артеміди, статуя Зевса у Гелікарнасі та інші.

Кожне з цих чудес унікальне по-своєму. І, зрозуміло, що з часом пам’ятки під дією зовнішніх чинників руйнуються.

Як виявилося, існує 2 списки чудес світу. І якщо до першого входили пам’ятки виключно стародавнього світу, то другий список – це пам’ятки епохи середньовіччя. Тож і віриться у другий список більше, аніж у перший. До того ж середньовічні чудеса розкидані по всьому світу, а не сконцентровані в одному регіоні.

Не важливо скільки існує списків і чудес світу. Весь наш світ – одне суцільне чудо.

Схожі статті

Чим та як годували пасажирів на борту літаків у 2000-х роках: зараз люди мріють про сендвіч

На висоті тисяч метрів над землею у 2000-х роках було шикарне меню. Окремо готували для дітей і навіть для тих, хто дотримувався дієти. Нині ж можна отримати лише каву чи чай.

У Великобританії яструб кілька тижнів переслідував високих і лисих: Потапа з Ямою не знайшов

Англійське містечко Фламстед, що у північному передмісті Лондону деякий час тому стало епіцентром діяльності яструба Гарріса. Самиця пернатого хижака відкрила полювання на лисих чоловіків.

Заблукав у Тихому Океані: 61-річний перуанський рибалка 90 днів не був на суші. Що з ним зараз?

Перуанський рибалка повернувся додому після 90 днів перебування у відкритому океані. Як почувається чоловік зараз і про що розповів після дивовижної подорожі? Читайте подробиці у нашому матеріалі.

Як стати ідеальним кандидатом і отримати візу в США: 5 порад, щоб не “пролетіти” з документами

Що потрібно знати, щоб 100% отримати візу в США. Ці поради слід дотримуватися обов'язково, якщо не хочете "пролетіти" з документами. Також, відомо, які аспекти є найважливішими в цьому процесі.

Дар’я Білодід поцілувала Бреда Пітта: після розлучення з Анджеліною Джолі прийняв цей поцілунок

24-річна українська дзюдоїстка Дарʼя Білодід похвалилася спільним фото із Бредом Піттом. Спортсменці вдалося цьомкнути голлівудського актора в щічку. Дивіться світлини в нашому матеріалі.

Подорож у часі: літак з пасажирами вилетів в 2025 році, а приземлився в 2024 — як це можливо?

Чи можливо зустріти Новий рік, а потім — повернутись у минуле? Досвід пасажирів одного з транстихоокеанських авіарейсів свідчить, що це можливо. Розповідаємо читачам "Сенсації" їх дивовижну історію.