Бакота – українська Атлантида

На Поділлі є село, якого немає на карті України. Але всі про нього хоча б раз чули, а дехто навіть бував тут.

Бакота – село, яке зникло з карти України ще в період Радянського Союзу. Тоді було обов’язковим показувати велич і могутність вже неіснуючої держави.

То з чого ж почалася історія невідомої відомої Бакоти?

До ХХ ст. Бакота була процвітаючим куточком України. Це місто пережило не одну татаро-монгольську навалу і вистояло. Згодом Бакота стала селом, а потім і взагалі зникла з мапи України, не встоявши перед технічним прогресом.

Бакота - село, якого немає на карті
Бакота – село, якого немає на карті

У 60-ті роки ХХ ст. почали ходити чутки про будівництво на Дністрі гідроелектростанції. А для цього треба було вирубати навколишні дерева, перенести цвинтар і відселити людей. Перед мешканцями тоді поставили доволі жорстку умову, за якою кожен житель Бакоти мав сам зруйнувати своє житло. Мешканці, не маючи вибору, переселялися у навколишні села. А через 20 років почалося заповнення басейну водою і будівництво гідроелектростанції, а ще через 6 років Бакота і кілька навколишніх сіл назавжди зникли під товщею води.

Дністровська ГЕС
Дністровська ГЕС

Проте це село відоме не лише тим, що з легкої руки керівництва вже неіснуючої держави зникло назавжди. Тепер це місце відоме неймовірними пейзажами,  сумною історією і як одне з нетуристичних, але дуже красивих місць України.

Місцевий житель Тарас Горбняк, родину якого виселили з села, зараз водить сюди екскурсії і розповідає, що село завжди було унікальним. Воно знаходилося в долині і від природних катаклізмів його захищали каньйони, а вода була надзвичайно чистою. А в деяких місцях річку можна було навіть перейти убрід. Фактично, село розташувалося у долині, звідки і його назва, яка з кельтської так і перекладається як заглибина.

Тарас Горбняк згадує, що під час будівництва Новодністровської ГЕС зникла не лише Бакота, а й ще 28 сіл, серед яких і село Стара Ушиця, яку ще називають Малою Швейцарією.

Окрім цього, клімат Бакоти та її околиць чудово підходить для вирощування унікальних сортів винограду, з якого виробляють однойменне вино.

Бакота як пам’ятка на мапі України про те, що природу треба підкорювати з розумом.

ЧИТАЙ ТАКОЖ:
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація

Схожі статті

Як стати ідеальним кандидатом і отримати візу в США: 5 порад, щоб не “пролетіти” з документами

Що потрібно знати, щоб 100% отримати візу в США. Ці поради слід дотримуватися обов'язково, якщо не хочете "пролетіти" з документами. Також, відомо, які аспекти є найважливішими в цьому процесі.

Дар’я Білодід поцілувала Бреда Пітта: після розлучення з Анджеліною Джолі прийняв цей поцілунок

24-річна українська дзюдоїстка Дарʼя Білодід похвалилася спільним фото із Бредом Піттом. Спортсменці вдалося цьомкнути голлівудського актора в щічку. Дивіться світлини в нашому матеріалі.

Подорож у часі: літак з пасажирами вилетів в 2025 році, а приземлився в 2024 — як це можливо?

Чи можливо зустріти Новий рік, а потім — повернутись у минуле? Досвід пасажирів одного з транстихоокеанських авіарейсів свідчить, що це можливо. Розповідаємо читачам "Сенсації" їх дивовижну історію.

Пташенята королівського пінгвіна вперше побачили кішку. Кумедне відео зустрічі двох світів

В соціальних мережах набрало популярності відео з пташенятами королівського пінгвіна, які мешкають на Фолклендських островах. Малюки вперше в житті побачили кішку і їхня реакція була кумедною.

Чому в неділю в Польщі не працюють магазини: щоб ходили не в торгові центри, а до церкви

По неділях у Польщі вже 6 років поспіль зачинені всі торгівельні магазини. Для цього був ухвалений Закон, який підписав президент. Тож тепер, люди по неділям мають відвідувати церкви.

Качан кукурудзи: новорічна ялинка в Лондоні стала посміховиськом на увесь світ (Фото)

Новорічна ялинка, яку встановили на Трафальгарській площі в Лондоні — викликала жваву дискусію. Які епітети вигадали мешканці Великобританії для святкового дерева — читайте у матеріалі "Сенсації".