Неділя, 7 Березня, 2021

Карпатський національний природний парк

Якщо хочеться подивитися на парк без красивих культурних доріжок та лавочок, доведеться змінити красиві черевики на зручні кросівки або кеди.

Щоб побувати у Карпатському національному парку треба піднятися в гори, адже розташований він на масивах Чорногора та Горгани. Потрапляючи туди, не одразу можна зрозуміти, що це парк. Тут можна помилуватися різноманіттям рослин і тварин, піднятися в гори, спробувати справжню природну мінеральну воду. Ні, не ту, яка продається в пляшках в супермаркеті, а справжню, щойно набрану з джерела.

Карпатський національний природний парк входить до складу Карпатського біосферного заповідника. На його території розміщені найбільші вершини Карпат (Говерла, Петрос, Бребенескул, Піп Іван Мармароський, Близниці), географічний Центр Європи, найбільші в Європі ділянки букових та буково-ялинцево-смерекових лісів, Долина нарцисів. Тут ростуть унікальні квіти – едельвейс та «червона рута». А в лісах можна зустріти бурих ведмедів, рисей, лісового кота, беркута та інших рідкісних тварин та птахів.

Одним з цікавих природних утворень заповідника є карстовий міст. Точних відомостей про час його утворення немає. Проте існує припущення, що утворився він в той час, коли Карпати були морським дном. Дістатися до карстового мосту складно, оскільки дороги до нього дуже погана, а стежкою проходить не більше декількох тисяч туристів.

Карстровий міст
Карстровий міст

Перлиною Закарпаття, що входить до Карпатського біосферного заповідника є Долина нарцисів. Вона розташувалася недалеко від м. Хуст. Це єдине місце в Європі, де нарцис росте масово і ним можна вільно помилуватися. Саме тому сюди щороку у період цвітіння нарцисів з’їжджаються тисячі туристів.

Долина нарцисів
Долина нарцисів

У цьому заповіднику можна також помилуватися найвищим водоспадом каскадного типу в Карпатах, водоспадом Труфанець. Він є не лише одним з найвищих водоспадів, а й одним з наймальовничіших водоспадів такого типу.

Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець

Струківська церква, що розташована у смт. Ясіння, вважається найунікальнішою в Україні. Вона побудована у 1824 році без жодного цвяха, а всередині зберігся рідкісний іконостас. Разом з іншими церквами Карпат Струківська церква входить до переліку об’єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Карпати вміють вражати, особливо якщо відійти від туристичних маршрутів. Адже ж можна замінити похід на Говерлу підйомом на Піп Іван чи Петрос.

Поділіться статтею

Андрій Данилко та Інна Білоконь

Андрій Данилко та його “дружина” Інна Білоконь гайнули разом на відпочинок: не можуть один без одного

Колись Андрій Данилко натякнув на те, що мав стосунки з партнеркою. Що між ними зараз?
Ксенія Мішина

Екс-холостячка Ксенія Мішина перефарбувалась у блондинку і позбулася довгого волосся: схожа на чоловіка

Ксенія Мішина здивувала своїх шанувальників нереальним перевтіленням.
Скандальна Оля Полякова та поп-діва Тіна Кароль помирилися в ефірі телевізійного шоу

Скандальна Оля Полякова та “відома плакальниця на похоронах” Тіна Кароль помирилися: не дочекаєтеся!

То міг подумати, що Тіна Кароль та Оля Полякова так швидко знайдуть спільну мову.

Популярне

Останні новини