Секрети Собору Паризької богоматері (Notre-Dame de Paris)

Собор Паризької Богоматері – один з найвідоміших храмів Франції, який будувався майже 200 років. Багатьом він відомий за одноіменним романом французького письменника Віктора Гюго.

Собор Паризької Богоматері (Notre-Dame de Paris) не завжди мав той вигляд, який ми звикли бачити. На початку своєї епохи він був величнішим, А «до входу вели 11 мармурових сходів», так описував цей храм Віктор Гюго.

Собор Паризької Богоматері. Notre-Dame de Paris
Собор Паризької Богоматері. Notre-Dame de Paris

Як і кожна старовинна будівля, Собор Паризької Богоматері зберігає у своїх стінах багато нерозгаданих таємниць. Сьогодні ми торкнемося лише деяких.

Перша таємниця Собору відкрилася ще під час будівництва. Під час розкопок виявилося, що фундамент храму стоїть на руїнах гало-римського храму Юпітера. За роки спорудження храму археологи дістали багато пам’яток гало-римської епохи і всі вони зберігаються під площею перед Собором.

Таємниця друга пов’язана з фасадом Собору Паризької Богоматері. Якщо придивитися уважніше, то скульптурна група центрального входу відрізняється від скульптур бокових входів. Це тому, що центральні скульптурі були частиною романської церкви, яка стояла на острові до будівництва храму. Згодом також з’ясувалося, що дана група була «добудована» до храму значно пізніше. Ніж основний ансамбль скульптур.

Cобор Паризької Богоматері. Центральний вхід
Cобор Паризької Богоматері. Центральний вхід

Третя таємниця криється у вежах Собору. На перший погляд вони однакові, але варто придивитися і можна помітити незначні відмінності. Справа в тому, що північну вежу трохи пізніше будував вже інший архітектор.

Чи не остання, але найбільша таємниця Собору тісно переплетена з пожежею. Виникає запитання: як храм, який пережив бомбардовуння Першої світової і наслідки окупації німецькими військами під час Другої світової війни не вистояв перед пожежею? Хоча тоді згорів лише дах і завалився шпиль, все одно ця подія не аби як вразила жителів Парижа і весь світ.

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері
Пожежа в Соборі Паризької Богоматері

Однією з оркас Собору є центральний вітраж. Такі вітражі називають трояндами.

Собор Паризької Богоматері. Південна троянда
Собор Паризької Богоматері. Південна троянда

Насправді Собор Паризької Богоматері приховує ще багато таємниць і дає підстави повертатися до нього ще і ще.

 

Схожі статті

“Це дивно?”: Сіамські близнючки розповіли про свою долю, після того, як одна з них вийшла заміж

Відомі на весь світ сіамські близнючки Еббі та Бріттані Генсел розповіли, що відбувалося в їхньому житті після гучного весілля однієї з сестер.

“За 30 хвилин у мене була сукня”: американка вийшла заміж у лікарняних простирадлах прямо під час пологів

Чого тільки не трапляється у світі, ми постійно дивуємося дивовижним історіям людських життів. Сьогодні портал Сенсація розповіст про унікальне весілля у пологовому.

Індонезієць, не знаючи того, взяв за дружину чоловіка: як це можливо і як “наречена” змогла приховати обман?

Чоловік зміг обкрутити довкола носа не тільки закоханого, а й усю його родину. Правда спливла лише на 12 день після весілля та не на жарт вразила індонезійця.

Сіамські близнючки розповіли про їхні романи: одну приваблюють чоловіки, а друга в них не зацікавлена

19-річні Міа та Лія розуміють, що приватне життя має залишатися приватним. Але щоб незнайомці не турбували інших, вирішили розповісти про те, як це - бути сіамськими близнючками.

Родина стала відомою на весь світ та допомогла вченим: неймовірна історія “чоловіка-вовка” та його рідних

Подібні випадки були не одноразово зафіксовані в історії. Проте, це вперше, коли ген "волохатості" дістався декільком членам однієї родини.

Подружня пара під час ремонту знайшла скарб на власній кухні: сума грошей, що кардинально змінила їхнє життя

Ця знахідка з ніг на голову перевернула їх життя. Тепер, пара зможе завершити ремонт та віддати борги не чекаючи на наступну заробітну плату.