Секрети Собору Паризької богоматері (Notre-Dame de Paris)

Собор Паризької Богоматері – один з найвідоміших храмів Франції, який будувався майже 200 років. Багатьом він відомий за одноіменним романом французького письменника Віктора Гюго.

Собор Паризької Богоматері (Notre-Dame de Paris) не завжди мав той вигляд, який ми звикли бачити. На початку своєї епохи він був величнішим, А «до входу вели 11 мармурових сходів», так описував цей храм Віктор Гюго.

Собор Паризької Богоматері. Notre-Dame de Paris
Собор Паризької Богоматері. Notre-Dame de Paris

Як і кожна старовинна будівля, Собор Паризької Богоматері зберігає у своїх стінах багато нерозгаданих таємниць. Сьогодні ми торкнемося лише деяких.

Перша таємниця Собору відкрилася ще під час будівництва. Під час розкопок виявилося, що фундамент храму стоїть на руїнах гало-римського храму Юпітера. За роки спорудження храму археологи дістали багато пам’яток гало-римської епохи і всі вони зберігаються під площею перед Собором.

Таємниця друга пов’язана з фасадом Собору Паризької Богоматері. Якщо придивитися уважніше, то скульптурна група центрального входу відрізняється від скульптур бокових входів. Це тому, що центральні скульптурі були частиною романської церкви, яка стояла на острові до будівництва храму. Згодом також з’ясувалося, що дана група була «добудована» до храму значно пізніше. Ніж основний ансамбль скульптур.

Cобор Паризької Богоматері. Центральний вхід
Cобор Паризької Богоматері. Центральний вхід

Третя таємниця криється у вежах Собору. На перший погляд вони однакові, але варто придивитися і можна помітити незначні відмінності. Справа в тому, що північну вежу трохи пізніше будував вже інший архітектор.

Чи не остання, але найбільша таємниця Собору тісно переплетена з пожежею. Виникає запитання: як храм, який пережив бомбардовуння Першої світової і наслідки окупації німецькими військами під час Другої світової війни не вистояв перед пожежею? Хоча тоді згорів лише дах і завалився шпиль, все одно ця подія не аби як вразила жителів Парижа і весь світ.

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері
Пожежа в Соборі Паризької Богоматері

Однією з оркас Собору є центральний вітраж. Такі вітражі називають трояндами.

Собор Паризької Богоматері. Південна троянда
Собор Паризької Богоматері. Південна троянда

Насправді Собор Паризької Богоматері приховує ще багато таємниць і дає підстави повертатися до нього ще і ще.

 

Схожі статті

Як стати ідеальним кандидатом і отримати візу в США: 5 порад, щоб не “пролетіти” з документами

Що потрібно знати, щоб 100% отримати візу в США. Ці поради слід дотримуватися обов'язково, якщо не хочете "пролетіти" з документами. Також, відомо, які аспекти є найважливішими в цьому процесі.

Дар’я Білодід поцілувала Бреда Пітта: після розлучення з Анджеліною Джолі прийняв цей поцілунок

24-річна українська дзюдоїстка Дарʼя Білодід похвалилася спільним фото із Бредом Піттом. Спортсменці вдалося цьомкнути голлівудського актора в щічку. Дивіться світлини в нашому матеріалі.

Подорож у часі: літак з пасажирами вилетів в 2025 році, а приземлився в 2024 — як це можливо?

Чи можливо зустріти Новий рік, а потім — повернутись у минуле? Досвід пасажирів одного з транстихоокеанських авіарейсів свідчить, що це можливо. Розповідаємо читачам "Сенсації" їх дивовижну історію.

Пташенята королівського пінгвіна вперше побачили кішку. Кумедне відео зустрічі двох світів

В соціальних мережах набрало популярності відео з пташенятами королівського пінгвіна, які мешкають на Фолклендських островах. Малюки вперше в житті побачили кішку і їхня реакція була кумедною.

Чому в неділю в Польщі не працюють магазини: щоб ходили не в торгові центри, а до церкви

По неділях у Польщі вже 6 років поспіль зачинені всі торгівельні магазини. Для цього був ухвалений Закон, який підписав президент. Тож тепер, люди по неділям мають відвідувати церкви.

Качан кукурудзи: новорічна ялинка в Лондоні стала посміховиськом на увесь світ (Фото)

Новорічна ялинка, яку встановили на Трафальгарській площі в Лондоні — викликала жваву дискусію. Які епітети вигадали мешканці Великобританії для святкового дерева — читайте у матеріалі "Сенсації".