І лікаря не треба: український чат-бот вислухає, порадить і замінить психолога

Віртуальний психолог - друг, порадник і жилетка, в яку можна поплакатися.

Машинного психолога винайшов український студент Тарас Погребняк, а втілити її у життя допомогла команда психологів. Студент розповідає, що програма поки що існує лише в англомовній версії і працює з додатками Messenger та Facebook. Згодом у чат-бот додадуть інші мови та деякі функції.

Тарас Погребняк з товаришем створюють чат-бот
Тарас Погребняк з товаришем створюють чат-бот

Тарас погребняк зауважує, що чат-бот працює дещо відмінну від подібних програм. оскільки реагує на кожну окрему ситуацію так, як це зробила б людина. За статистикою, люди проводять у чат-боті Elomia в середньому шість годин, тоді як у інших подібних додатках достатньо провести лише дві години. таким чином, спілкування з машиною нагадує душевну бесіду з другом. Тарас Погребняк каже, що пандемія стала тим поштовхом, який необхідний був для запуску сервісу. Усе зійшлося: тотальний карантин, неможливість спілкуватися, негативні новини, неможливість відвідати психолога і світова депресія. Саме з цим і допомагає впоратися Elomia. До ого ж користуються додатком люди з багатьох країн світу. Є навіть з Китаю, Індії та Непалу. Саме для останніх тарас Погребняк розробляє спеціальні оновлення з урахуванням відмінності часових поясів.

Переписка в боті
Переписка в боті

Студент зауважує, що Elomia важко назвати типовим чат-ботом, адже він реагує на емоції людини, вловлює настрій і реагує відповідно. Розповідаючи про проект тарас Погребняк пожартував щодо того, що він в емоціях не дуже добре розбирається, а чат-бот справляється з цим на відмінно і набагато краще розрізняє емоції, ніж його творець. Студент розповів, що під час карантину активно вдосконалював чат-бот і поділився тим, що перша спроба виявилася провальною. У хлопця була депресія, але він вдячний цьому досвіду, оскільки зміг краще зрозуміти тих людей, для кого створював віртуального психолога.

Звичайно, консультацію психолога Elomia не замінить, особливо якщо йдеться про важкі випадки, але вислухати і обговорити те, що турбує може.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини