Роман Григорович Віктюк: «Усе моє життя — це історія божевілля»

Розповідаємо про життя легендарного режисера Романа Віктюка, який без страху і сумнівів змінював мистецтво.

Роман Віктюк — радянський, російський і український театральний режисер, заслужений діяч мистецтв Російської Федерації (2003), народний артист України (2006), народний артист Російської Федерації.

Він народився 28 жовтня 1936 року у місті Львів, яке на той час було частиною Польщі. Помер знаменитість 17 листопада 2020 року. Його життя — це справжній феєрверк подій. Він не мав відчуття страху та одним із перших приніс в театр епатажність і скандал. При цьому він уміло обходив всілякі заборони, які на той час були досить суворими.

Життя Романа Віктюка
Життя Романа Віктюка

Театральне життя Романа Віктюка

З кінця 60-рокив режисер проводив весь свій час у Театрі юного глядача в Калініні. Після цього було виконано ряд постанов у театрах Вільнюса та Москви. Найвідоміші з них — «Принцеса і дроворуб», «Валентин і Валентина», «Чорна кімната», «Марія Стюарт». Його творчі здобутки знають і поважають у багатьох країнах за кордоном: Італії, США, Швеції, Франції. Американські фахівці навіть включили його до списку 50 людей світу, які вплинули на другу половину 20-го століття.

Роман Віктюк жив і творив нічого не боячись. Однак така сміливість інколи виходила режисеру боком. Відтак закрився Студентський театр МГУ, яким режисер керував. Вже через деякий час зі своїм особливим баченням мистецтва професор Віктюк знайомив учнів російського інституту театрального мистецтва.

«Служниці», «Царське полювання» з Маргаритою Тереховою, «Татуйована троянда» з Іриною Мірошниченко, «Стара актриса» з Тетяною Дороніною, «М. Батерфляй» — всі ці постанови набрали найбільшу популярність і вразили глядача в саме серце.

Особисте життя Романа Віктюка

Режисер міг багато розповісти про мистецтво і творчість, однак особисте життя тримав в таємниці. Відомо, що Роман був одружений лише один раз на працівниці «Мосфільму», яка не мала відношення до акторської діяльності. Її імені не відомо. При цьому в одному з інтерв’ю він розповів, що сім’я у нього все-таки була. Донька живе у Львові.

Рідних він завжди намагався тримати на відстані, щоб не наражати на небезпеку.

У кінці жовтня в режисера виявили COVID-19. Він попав у реанімацію, а згодом помер від ускладнень.

реклама

Поділіться статтею

Вагітна Лілія Ребрик з круглим животом заговорила про майбутнє поповнення

Вагітна Лілія Ребрик з круглим животом заговорила про майбутнє поповнення: “Так мало потрібно для щастя”

Вагітна Лілія Ребрик заінтригувала мережу новим знімком та розповіддю, яка може бути натяком на її чергову вагітність. Телеведуча заговорила про жіноче щастя і вдало приховала животик на знімку, який прикріпила до запису. Усі деталі читайте в статті.
Віра Брежнєва та Костянтин Меладзе

Віра Брежнєва та Костянтин Меладзе переїхали в розкішні київські апартаменти за мільйон доларів (ФОТО)

Віра Брежнєва та її продюсер Костянтин Меладзе таємно одружилися в 2015 році. За їхніми словами, вони не грали пишне весілля, а просто розписалися в одному з європейських міст та влаштували романтичну вечерю. Зараз подружжя вирішило переїхати з Москви до Києва, де купили розкішні апартаменти.
Церковне свято 21 жовтня

Церковне свято 21 жовтня: що можна і не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці – традиції, прикмети

Найважливіше свято сьогодні відзначає наша церква. Шануємо та згадуємо маму Христа - Пречисту Діву Марію, яка теж явилася на землю, як звістка про силу Господню. Дізнайтеся, як правильно справити 21 жовтня, чи потрібно дотримуватися посту і йти до храму.
Ольга Сумська з донькою Антоніною Паперною

Старша донька Ольги Сумської Тоня Паперна зізналася, чому не хоче повертатися до України, де у неї вся рідня

Старша донька Ольги Сумської від актора Євгена Паперного, Антоніна, вже декілька років живе в Москві. Там дівчина зустріла своє кохання та народила двох доньок. До України вона не планує повертатися. За зізнанням Тоні, у неї навіть немає зараз змоги часто прилітати в гості до сім'ї.
Як виглядає кохання всього життя Наталі Могилевської

Як виглядає кохання всього життя Наталі Могилевської: не одружився і покинув покинув з розбитим серцем

У житті відомої української співачки Наталі Могилевської було багато чоловіків, але тільки один зміг підкорити її серце. Саме його вона називає найбільшим коханням і саме його згадує з трепетом у серці. Усі деталі про їхні стосунки читайте далі у нашій статті.

Популярне

Останні новини