Каросі – японське явище, що загрожує світу

Чому це явище виникло саме в Японії? Японці дуже працьовиті і залежні від думки суспільства. Їм важливо показати всім, що у них все добре.

До того ж у японській культурі і менталітеті закладений страх втратити роботу. Це пов’язано з тим, що після 35 років японцю дуже важко знайти таку ж престижну і добре оплачувану роботу.

Постійна робота є причиною того, що японці живуть не вдома, а у так званих капсульних готелях, де платять за проведений час.

Така «гра на публіку» дуже виснажує і організм не витримує. Це стосується як людей середнього віку, так і молодих. У Японії були випадки, коли батьки подавали в суд на роботодавців через смерть їхніх дітей від перевтоми на роботі.

Японці справді дуже багато працюють, щоб забезпечити собі комфортне життя. Це пояснюється тим, що Японія – країна з високим рівнем життя, який треба собі забезпечувати. З цієї причини у країні дуже багато самотніх людей, що збільшує ризик каросі.

З недавніх пір, щоб зменшити смерть від роботи, керівництво великих компаній наймають спеціальну людину, яка приходить у певний час наприкінці робочого дня і виганяє співробітників з офісу. А оскільки японці  не звикли йти раніше, ніж начальник, то першим виганяють з офісу саме його.

У Японії навіть є правило, якщо співробітники сплять вдень на роботі, отже вони втомилися. А це означає, що вони хороші працівники.

Співробітник японського офісу спить на роботі
Співробітник японського офісу спить на роботі

У країнах Західної Європи про таке явище і поняття знають лише в контексті Японії, але це не означає, що у тих країнах немає подібних проблем. У західному світі люди теж бояться втратити роботу і показати, що у них проблеми. Але там є можливість взяти відпустку або попрацювати віддалено, якщо втомилися. Якщо є проблеми, піти до психіатра чи поговорити з друзями. А якщо втратили роботу, є можливість перейти на фріланс або знайти віддалену роботу.

Незважаючи на відмінності у культурі, менталітеті і вихованні каросі загрожує всім. Фактично, це такий вид вигорання і не важливо від чого.

Популярне зараз

Схожі новини