Книжкові рекордсмени

Думаєте, що рекордсмени бувають лише серед людей і тварин? Ні, бувають також і книжкові рекордсмени.

У світі є не лише найбільші і найменші люди, а й найбільші і найменші книжки.

Думаєте у світі існує всього одна найбільша і одна найменша книжка? А от і ні. Книг з такими титулами кілька.

До переліку найбільших книг увійшли:

1.     «Збірник висловлювань відомих людей» розміром 380 × 350 см.

2.     «Суперкнига», видана у Денвері (США) з розмірами 274 × 307 см і вагою 252,6 кг.

3.     «Wikipedia», книга Інтернету, яка постійно доповнюється. Якщо спробувати її роздрукувати, вийде книга на 5000 сторінок.

4.     «Гігантська візуальна одісея по королівству Бутан», розмір сторінок якої складає 152 × 213 см.

Окрім цих, статус найбільшої книги отримала «Найбільша у світі книга для малят», видана у 2004 році у Росії. Розміри цієї книги-гіганта становлять 6 × 3 м., а вага сягає 492 кг.

Ще один рекордсмен серед найбільших книг називається «Біблія Диявола». Чому саме така назва точно ніхто не знає. Але існує легенда, за якою автором книги є чернець. Його замкнули у келії за порушення принципів монахів. Натомість він пообіцяв, що за 1 ніч напише найбільший у світі рукопис. Збагнувши, що не встигне виконати обіцянку, чернець звернувся по допомогу до диявола і зміг написати книгу в обіцяний термін. Ймовірно, на знак подяки чернець і назвав книгу «Біблія Диявола».

Біблія Диявола
Біблія Диявола

Серед найменших книг теж не один рекордсмен.

Однією з найвідоміших найменших книг є «Кобзар» Тараса Шевченка. Її створив майстер мініатюр Микола Сядристий. У книзі 12 сторінок і вона займає площу 0,6 кв. мм. Книга настільки маленька, що перегортати сторінки можна лише загостреною людською волосиною.

Найменший "Кобзар"
Найменший “Кобзар”

Другою найменшою книгою у світі визнана дитяча книжка «Старий король Коул», видана у Шотландії. Книга настільки маленька, що її сторінки можна перегортати голкою.

Третьою найменшою книгою стала копія «Нового Заповіту». Зрозуміти що це за книга, а тим паче прочитати її, можна лише при 600-кратному збільшенні.

Світу є ще чим нас дивувати.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Фіналіст Холостячки-2 Дмитро Шевченко після закінчення шоу показав кохану

Фіналіст Холостячки-2 Дмитро Шевченко після закінчення шоу показав кохану: поки Огнєвіч і Задворний плачуть

Прощання Злати Огнєвіч та Дмитра Шевченко вразило усіх глядачів. Адже вони були впевнені — Холостячка обере саме його. Співачці довелося пройти через шквал критики та пояснювати свою точку зору через те, що її обранцем став Андрій Задворний. Але зараз все встало на свої місця.
Як приготувати шубу: рецепт новорічного салату

Лінива шуба стане королевою новорічних салатів: покроковий рецепт оселедця під шубою по-новому

0
Традиційно оселедець під шубою – рецепт, який у багатьох асоціюється з Новим роком. Цей новорічний салат займає почесне місце на святковому столі нарівні з олів'є, холодцем і крабовим. Але як приготувати шубу по-новому? В нагоді стане лінивий варіант оселедця під шубою, який захопить гостей своїм оформленням і смаком.
Вагітна Наталія Могилевська показала круглий живіт

Вагітна Наталія Могилевська показала круглий живіт: майбутня мама від щастя не може припинити посміхатися

46-річна Наталія Могилевська мріє страти матір'ю. Своє бажання вона не приховує і навіть відкрито обговорювала можливість усиновлення малятка з дитбудинку. Втім, покищо це питання знаходиться на етапі роздумів. Чи можливо що зірка його вже вирішила?
Гороскоп на 10 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 10 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто витрати на справи амурні

Гороскоп на 10 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день, який пролетить швидко, легко і залишить приємний післясмак. Прекрасний час для шопінгу, розваг та процедур краси. Зустрічі пройдуть весело, стресу майже не буде. Детальніше у статті.
Як виглядає донька Олександра Пономарьова від Мозгової

Як виглядає донька Олександра Пономарьова від Мозгової, заради якої продюсерка обібрала колишнього до нитки

У стосунках з донькою великого композитора Миколи Мозгового Оленою в Олександра Пономарьова народилася прекрасна дівчинка, яка згодом зіграє велику роль у розлученні своіх батьків. Чому зіркова пара вирішила розійтися і як на це вплинула донька знаменитостей?

Популярне

Останні новини