Коли міняти фото в паспорті: в якому віці вклеюють нову фотокартку в паспорт-книжечку в Україні. Правила 2023

Кожен громадянин України має документ, що підтверджує його особистість, і це – паспорт. Але насправді, цей документ досить часто забувається вдома або десь втрачається, а також люди часто забувають про обов'язкову зміну фото.

Паспорт – це той самий документ, без якого людина не може зробити багато речей, і навіть, влаштуватися на роботу, або сходити до лікаря.Тому що всюди у вас питатимуть паспортні дані. Звісно, вся інформація про кожного громадянина є у базі, але це теж досить кропітка робота знайти одну людину з 44-х мільйонів жителів. До того ж прізвища та імена часто збігаються.

Зміна фото у паспорті

Спочатку людина отримує паспорт у 16 років, оскільки цей вік вже вважається досить свідомим, аби людина могла змогу розпоряджатися своїм життям та мати підтвердження своєї особи. Для того, щоб отримати документ необхідно пройти певний шлях. Зібрати всі необхідні документи, віднести їх до паспортного столу, заповнити бланк. А також потрібно зробити спеціальне, окреме фото для паспорта. Адже ваше селфі з телефону не підійде. До нього є певні вимоги.

Зазвичай всі люди незадоволені фотокартками на документах, але його можна змінити через деякий проміжок часу. Наприклад, ви отримуєте паспорт у 16 років, і з тим першим фото у юні роки ви ходите аж до 25-ти років. Тобто нове фото вклеїти у паспорт вам необхідно у 25. Але якщо, наприклад дівчина виходить заміж раніше зазначеного віку, то разом із прізвищем, можна змінити й фото.

Коли змінювати фото у паспорті-книжці

А ось наступна зміна фотографії у паспорті-книжці відбувається у 45 років. Тобто рівно через 20 років після вклейки фото у 25. І таким чином виходить, що ви маєте у паспорті 3 фото. У 16 років, у 25 та у 45. Це обов’язкова процедура, адже якщо не вклеїти фото у зазначений час, у вас можуть виникнути проблеми із функціями паспорта. Вам можуть відмовити, наприклад, у медичній допомозі або при оформленні якогось договору чи кредиту. Тому варто знати коли саме ви маєте вклеїти додаткове фото у свій паспорт-книжечку.

Схожі статті