Ось і настав той період, коли на ринках і в супермаркетах з’явилася хурма! Це сезонний фрукт і не просто так, адже його дуже корисно їсти саме взимку. Цей продукт є хорошою профілактикою проти різних вірусів і застудних хвороб. Хурма здатна чудово підвищувати імунітет людини завдяки тому, що в ній містяться такі корисні речовини, як клітковина, вітаміни А, С, Е, К, В6 , В3, Р, мінерали, калій, марганець, мідь, йод та залізо. А ще – лимонна, яблучна органічні кислоти та антиоксиданти. Недарма саме хурму називають “їжею Богів”. Тому, з’їдаючи бодай 1-3 хурми в тиждень можна чудово наситити свій організм найкориснішими вітамінами.
Дієтологи зазначають, що лише в одній штуці хурми міститься 1/2 добової норми вітаміну А. Встановлено, що 30 мкг йоду наявно в 100 грамах хурми. Крім того, що хурма допомагає підвищити імунітет при застудних хворобах, вона допомагає й для профілактику раку, покращує травлення, знижує артеріальний тиск, допомагає знизити вагу, додає енергії та сповільнює старіння завдяки антиоксидантам.
Найголовніше питання, яке завжди постає перед покупцями: як правильно обрати цей фрукт, щоб він був соковитим і менше в’язнув у роті. Перше, що радять дієтологи, це дивитися на стан хурми. Якщо вона дуже тверда, значить, що буде дуже терпкою. Якщо навіть купили фрукт у такому стані, то його потрібно покласти в морозилку на кілька годин, а потім у холодильник. Коли вона розтане, то стане дуже смачною. У всякому разі, так обіцяють дієтологи.
Ще один лайфхак — покласти тверду хурму у пакет на пару днів зі стиглими бананами або яблуками. Тоді вона теж стане м’якою, більш солодкою і терпкість просто зникне. Як варіант — одразу ж купувати хурму м’якою. А тверда вона тому, що її зривають зеленою, оскільки, везуть з далека.