Не будете чхати і “температурити”: що їсти взимку, щоб підтримати імунну систему

Почалася зима і час подумати про підтримку свого імунітету. У матеріалі ви дізнаєтеся, які продукти допоможуть не просто пережити ці три холодні місяці, а й насолодитися ними без хвороб.

Всі знають, що в зимовий період особливо важливою є підтримка імунної системи. Через низьку температуру, вогкість і відсутність сонця організм людини не витримує і стає сприйнятливим до різних вірусних і застудних захворювань. Фахівці поділилися порадами та лайфхаками, як узимку залишатися здоровими, активними та красивими.

Головним і ключовим фактором підтримки імунітету звичайно є харчування, яке допоможе вашому організму не просто пережити зиму, але провести її активно.

Обов’язково включіть у свій раціон харчування фрукти та овочі, які багаті на вітаміни та антиоксиданти. Особливо корисні всі види цитрусових, які вдосталь є в будь-якому супермаркеті, ківі, морква шпинат та броколі.

Що їсти взимку, щоб підтримати імунну систему

Не забувайте про продукти з багатим вмістом вітаміну D. Він є в потрібних кількостях у рибі, грибах та яйцях. Також нестачу сонячного світла поповнюють молочні продукти.

Антибактеріальними та протизапальними властивостями має часник та імбірь, які теж необхідно включити у повсякденний раціон. Також на столі повинні бути присутні природні антибіотики – куркума, часник та перець чилі.

Фахівці також радять не нехтувати ферментованими продуктами, які допомагають роботі кишківника та підтримці його мікрофлори, що теж позитивно впливає на імунітет. До цієї групи продуктів належать – квашена капуста, огірки, кефір та всілякі йогурти.

Виключіть зі свого раціону цукор і рафіноване біле борошно, які сильно шкодять кишківнику.

Також приділіть увагу здоровому повноцінному сну та фізичним навантаженням.

Схожі статті

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?

Довгожителі знають, скільки треба ходити щодня, щоб бути “вічно молодим”: не 10 тисяч кроків

Не секрет, що потрібно в день проходити певну кількість кроків, щоб підтримувати своє здоровʼя та форму в тонусі - яка цифра є найбільш оптимальною?