Стало відомо, який вітамін може допомогти при COVID-19

Вітамін D може мати важливе значення при лікуванні COVID-19. До такого висновку дійшли дослідники.

Американські вчені з Ок-Риджської Національної лабораторії дійшли до висновку, що вітамін D може мати велике значення при лікуванні COVID-19.

Виявляється, коронавірус погано впливає на вироблення даного вітаміну, що збільшує його поширення в організмі людини, пише Medium.

Якщо включити вітамін D в лікування, можна отримати більш швидке відновлення.

Дослідники виявили, що даний вітамін зв’язується із особливим рецептором в системі (VDR). У пацієнтів, хворих на COVID-19, він знижується в два рази порівняно зі здоровими людьми. Таким чином, коронавірус активно перешкоджає організму у виробленні VDR. Окрім того, вірус намагається атакувати і сам вітамін D.

Вітамін D
Вітамін D

Нещодавно в Іспанії провели цікавий експеримент. 76 пацієнтів отримали холекальциферол (рецептурна форма вітаміну D) і плацебо. З 26 хворих, які лікувалися плацебо, 13 були змушені помістити у відділення інтенсивної терапії, 2 пацієнтів померли. Серед тих, хто отримав холекальциферол, тільки 1 людина потрапила у відділення інтенсивної терапії, і жоден пацієнт не помер. Аналізуючи дані, медики говорять про обнадійливі результати дослідження.

Частково потреба у вітаміні D забезпечується внаслідок його утворення в шкірі під час перебування під прямими сонячними променями. Тож варто гуляти в сонячну погоду достатньо багато часу. Людям, що мало перебувають надворі, рекомендують включати в свій щоденний раціон продукти, що містять у великій кількості вітамін D або приймати спеціальні харчові добавки.

Продукти, багаті на вітамін D

  • Риба. 400 мг вітаміну D можна отримати, з’ївши 150 г лосося чи 850 г тріски.
  • Продукти тваринного походження. Вітамін D є у вершковому маслі, сирі, м’ясі, яйцях, ікрі. Щоправда, його там не так багато, як в рибі.
  • Лисички. Лісові гриби лисички також можна вживати при дефіциті вітаміну D.

Схожі статті

Новини здоров’я: вчені провели лабораторне дослідження – у кліщів є “улюблена” група крові

Дуже довго вчені не могли зрозуміти, за якими саме алгоритмами працює природа кліщів, з якими ми так не хочемо зіштовхуватися у повсякденному житті.

Корисніша за лосося, дешевше за скумбрію: дієтологи назвали рибу №1 для здоров’я

Її можна знайти майже в кожному магазині, і коштує вона зовсім небагато. Але дієтологи називають цю рибу однією з найцінніших. У ній багато білка та корисних жирів. Ідеальне харчування на кожен день.

Сироп від кашлю можна знайти в лісі, але йти по нього слід уже зараз: до 1 червня

Цей засіб повністю натуральний, а зберігати його можна у погребі чи в холодильнику. Зробити зараз, а користовуватися протягом усієї осені та зими. Їсти можуть навіть діти!

Шкода, замаскована під користь: 3 рослинні олії, які не варто купувати навіть зі знижкою

Деякі рослинні олії тільки здаються хорошими. А насправді від них не те що користі для здоров'я немає, а деколи навіть навпаки. Дієтологи розповіли про те, які види олії краще обходити стороною.

Правила гігієни, про які ніхто не знає: чи обов’язково митися щодня, щоб бути чистими?

Чи потрібно людині митися щоденно? Дехто вважає, що обов'язково, та всіляко дотримується цього. Інші ж впевнені, що це зайве. Тож спеціалісти пояснили, як необхідно робити насправді.

Смачний натуральний чай із полуничного листя: 3 причини заготовити його на зиму

Мабуть, у світі нема людей, які б не пили чай. Але не всі знають, що його можна не купувати, а робити самостійно. Причому він буде навіть смачнішим та ароматнішим, ніж магазинні.