Це приголомшує, але дослідники з Центру геноміки та системної біології Нью-Йоркського університету виявили на доларових купюрах з американського банку Manhattan bank близько 3000 видів бактерій.
Поряд з цим є втішна новина: не всі мікроорганізми є патогенними, а наш імунітет зобов’язаний боротися з інфекцією.
Крім того, щоб спричинити інфекцію, необхідна певна кількість організмів, яка залежить від збудника.
Щоб заразитися, наприклад, сальмонелою, необхідно проковтнути велику кількість бактерій, яка обезсилить нормальну мікрофлору кишечника.
Вчені також виявили більше мікробів на паперових купюрах, ніж на монетах. Це пояснюється тим, що у складі сплаву монет є нікель, мідь, срібло і цинк – метали, які мають протимікробні властивості.
Інші фактори, що впливають на кількість мікроорганізмів на купюрах – це вік грошей і номінал.Старіші гроші «носять» на собі більше мікробів, ніж нещодавно надруковані. А на купюрах меншої вартості затримується більше бактерій, бо вони частіше знаходяться в обігу.
Температура і вологість також мають значення: гроші, котрі дала на здачу продавчиня м’ясного відділу на ринку, буде мати в рази більше бактерій, ніж ті, що ви отримали на касі у маркеті, бо масляне середовище є сприятливим для виживання бактерій.
Щодо коронавірусної інфекції, то вчені із Нью-Йоркського університету ще досліджують скільки вірусних частинок зазвичай необхідно для зараження.
Тому так важливо часто мити руки й носити зі собою антисептик. І варто подумати про перехід на розрахунок банківською картою.