Вітамін Д3: для чого він так потрібен в організмі і яка добова норма споживання

Вітамін Д3 відіграє одну із найважливіших функцій для нашого організму. Розповідаємо, чому він так важливий та яка добова норма його споживання.

Чому вітамін Д3 такий важливий?

  • Зміцнює імунітет. Без цього вітаміну наш організм більш вразливий до навколишніх інфекцій. Іншими словами, у нього немає ресурсів боротись з ним. Тому навіть науковці довели, що регулярний прийом цього вітаміну допомагає знизити захворюваність на ГРВІ як у дітей так і в дорослих.
  • Нормальний ріст кісток. Вітамін Д3 також може похвалитись змогою чудово регулювати метаболізм кальцію і фосфатів. Це у свою чергу сприяє правильній мінералізації кісток. Вони стають міцнішими та здоровішими. Це вкрай важливо для дітей та людей, які відновлюються після травм кісток.
  • Підтримка м’язів у тонусі. Окрім кісткової системи, вітамін Д3 підтримує і м’язову. Він відповідає за синтез білка і механізми м’язового скорочення. Якщо ці механізми працюють правильно, то стан м’язів завжди буде в належному вигляді.
  • Нормалізація роботи щитовидної залози. Якщо у пацієнта спостерігається зниження рівня гормонів щитовидної залози і метаболізму, то лікарі досить часто приписують вітамін Д3. Він допомагає синтезувати важливі гормони і привести всю систему до ладу.
  • Підтримка репродуктивної функції. Також цей вітамін добре впливає на репродуктивні органи чоловіків і жінок. Д3 потрібен для нормального сперматогенезу у чоловіків і правильного дозрівання ендометрія і фолікулів у жінок.
Вітамін D3

Яка добова норма споживання вітаміну Д3?

У першу чергу, перед прийомом будь-яких вітамінів варто порадитись з лікарем, щоб це не призвело до небезпеки. Однак існують прийняті професійним співтовариством дози, які можна приймати без додаткової консультації лікаря. Тому добова норма вітаміну Д3 для жінок і чоловіків у віці від 18 до 50 років становить не менше 600-800 МО. Вагітним варто приймати 800-1200 МО/добу. Для дітей від року до трьох — 1500 МО/добу. Дітям від трьох до 18 років — 1000 МО/добу.

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.