Як самостійно підтримувати правильний гормональний фон: цінні поради лікаря

Для правильного функціонування життєво важливих процесів, організм виробляє десятки гормонів. Тому їх завжди потрібно підтримувати в нормі. Розповідаємо, як це зробити самостійно.

Кортизол

Цей важливий гормон наш організм отримує від надниркових залоз. Він відповідальний за збереження нашою енергії і працює як природній будильник, який кожного ранку подає сигнал мозку, що пора прокидатись. Саме він у стресові ситуації посилює серцебиття. До того ж він контролює тонус судин, не допускаючи різких перепадів тиску, активізує роботу м’язів, живлячи їх глюкозою.

Найбільшу кількість цього гормону ми отримуємо ранці, тому так важливо снідати. А тримати його в нормі допоможуть помірні фізичні навантаження, вітаміни С і D, багато світла та хороший настрій.

Інсулін

Головна функція, яку виконує цей гормон — зниження рівня глюкози в крові. Він може коливатись протягом дня. Інсулін допомагає запобігти розвитку цукрового діабету, порушення кровообігу в головному мозку. Щоб тримати цей гормон в нормі — намагайтесь правильно і збалансовано харчуватись, а також вести здоровий і активний спосіб життя.

Грелін і лептин

Ці гормони відповідальні за наш апетит. Перший виробляється в підшлунковій залозі і подає мозку сигнал про голод. Коли ж організм через їжу отримав достатню кількість поживних речовин, він починає виділяти лептин, який у свою чергу повідомляє про насичення, після чого ми не відчуваємо голод. Тому норма цих гормонів вкрай важлива. Щоб тримати цю норму, варто добре висипатись та не нехтувати сніданками.

Гормональний фон

Дофамін

Іншими словами цей гормон називають гормоном щастя. Його виробляє головний мозок. Окрім хорошого настрою, він також відповідає за концентрацію, довготривалу пам’ять, когнітивні функції. Тому, якщо ви відчуваєте постійну втому, значну дратівливість, можливо проблема саме у цьому гормоні. Щоб уникнути таких проблем, потрібно робити те, що приносить вам тільки задоволення, намагатись завжди стимулювати роботу мозку, а також вживати продукти, які багаті на антиоксиданти і білки.

Схожі статті

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?