П’ятниця, 5 Березня, 2021

Як не підхопити застуду: правила від лікарів

Медики радять, як не захворіти на застуду. В основі рекомендацій лежать дані наукових досліджень і професійний багаторічний досвід.

Осінь – сезон застуд, а цього року загрожує ще й коронавірус. Медики назвали неважкі правила, які допоможуть не злягти з застудою.

Тримати в теплі руки і ноги

Медики вважає, що ця звичка допоможе уникнути застуди. Орган для розпізнавання запахів вважається «воротами» для респіраторно-вірусних інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Коли ніс замерзає, кровообіг сповільнюється і до нього надходить менше імунних клітин, що захищають від інфекції.

Відмовитись від рукостискань

Фахівці радять відмовитися в осінній період від рукостискань і стежити за тим, щоб менше торкатися обличчя.

Правильне прання

Прати одяг потрібно в гарячій воді, температура якої вище 40 градусів. Це дозволить знищити патогени, які можна підхопити в громадських місцях.

Ні солодощам

За порадою американських вчених лікарі також рекомендують зменшити в сезон застуд споживання солодощів. Ласощі, як виявилося, здатні послабити захисну систему організму.

Забеспечити здоровий сон

Важливою залишається і рекомендація дотримуватися правильного режиму сну. У тих, хто не висипається, шансів заразитися більше.

Сон
Сон

Дотримуватися соціальної дистанції

Медики нагадали про необхідність дотримуватися соціальної дистанції. Ця порада актуальна і для того, щоб не заразитися коронавірусом.

Мийте руки

Варто пам’ятати і про важливість миття рук. За словами медиків, санітайзери не здатні очистити шкіру від небезпечних мікроорганізмів так ефективно, як це робить мило.

Займіться спортом

Не забувайте про фізичну активність. Щоправда, перевантажень восени допускати не потрібно.

Вживайте вітамін D

Лікарі рекомендують пам’ятати про необхідність поповнення вітаміну D. Дослідження, проведені в Університеті Колорадо довели, що нестача даного вітаміну підвищує загрозу підхопити застуду як мінімум на третину.

Поділіться статтею

Руслана Лижичко

Співачка Руслана виходить з багаторічного забуття: зірка Євробачення-2004 анонсувала повернення у шоу-бізнес

Співачка Руслана підкорила всю Європу своїми "Дикими танцями", але згодом зникла зі сцени. Що трапилося і чому вирішила повернутися до шоу-бізнесу зірка?

Популярне

Останні новини