4 причини хронічної втоми і як з нею боротись: поради лікарів

Якщо до кінця дня ви відчуваєте втому — це абсолют нормально. Але якщо втома і апатія переслідує з обіду або навіть ранку — це проблема і може говорити про серйозні захворювання. Розбираємось, у чому причина.

Причина хронічної втоми 1: брак вітаміну В12 

Якщо ви постійно відчуваєте втому — можливо це брак важливих поживних речовин. Однак, якщо ви правильно харчуєтесь, то не потрібно запасатись всіма можливими вітамінними комплексами. Лікарі говорять, що частіше за все постійну втому викликає нестача вітаміну В12. Він підтримує нервову систему, відповідає за метаболізм клітин і бере участь в процесі засвоєння амінокислот. Тому, якщо В12 в організмі не вистачає — знижується кількість еритроцитів, а це призводить до анемії, що у свою чергу дає хронічну втому та занепад сил.  

Для вирішення цієї проблеми варто дізнатись по аналізу крові рівень цього вітаміну і додати в свій раціон більше риби або м’яса, або ж придбати вітаміни.  

Причина хронічної втоми 2: нестача вітаміну D 

Цей вітамін дуже важливий для правильної роботи серця і нервової системи. До того ж, він підтримує імунітет і бориться з інфекціями і вірусом. Деякі лікарі вважають, що до дефіциту вітаміну D може призвести хвороби дихальних шляхів, застуда і пневмонія. Щоб відновити баланс вітаміну, краще додати у свій раціон більше печінки, риби і яєць. До того ж, варто більше часу проводити на вулиці піл сонячними променями, за допомогою яких утворюється вітамін.  

Хронічна втома

Причина хронічної втоми 3: проблеми щитовидної залози 

У такому випадку знижується активність щитовидної залози, яка не виробляє достатньої кількості гормонів, що у свою чергу порушує обмін речовин. Ця проблема більше прослідковується у жінок і виявити її можна тільки за допомогою ендокринолога. Для виправлення цієї проблеми варто звернутись до лікаря, щоб він назначив правильне лікування.  

Причина хронічної втоми 4: збій у роботі кишечника 

Робота кишечника безпосередньо впливає на здоров’я і самопочуття, тому що в ньому знаходиться багато імунних клітин. До того ж, там знаходяться багато корисних бактерій, які відіграють важливу роль у правильній роботі внутрішніх систем. У такому випадку варто проти обстеження у лікаря і здати аналізи, щоб знати у чому саме проблема роботи кишечника.  

Схожі статті

Тренуюся зранку, а худну протягом всього дня: 5 ефективних вправ для швидкого схуднення

Не потрібно ніяких абонементів в спортзал і складних тренувань. Є кілька легких вправ, якими можна "увімкнути" процес схуднення з самого ранку. Підійдуть навіть тим, хто не любить спорт.

У 10 разів корисніша за гречку: дієтологи назвали кашу, яку варто їсти щоденно

Про цю кашу чули майже всі, але купують її одиниці. Хоча її користь для здоров'я величезна. Вона містить поживні речовини, яких не вистачає у весняному раціоні.

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.