Чому клітковина так важлива для організму і як схуднути з її допомогою

Щоб повноцінно харчуватись, ми звертаємо увагу на кількість вжитих білків, жирів і вуглеводів. Але забуваємо про ще один важливий елемент — клітковину. Розповідаємо, чому він так важливий.

Що таке клітковина і чому вона важлива  

Клітковина — харчові волокна, які насичують нас енергією. Харчові волокна цієї речовини підтримують стабільну роботу травної системи, під час переробки корисною мікрофлорою кишечника. До того ж, клітковина добре насичує організм і прибирає відчуття голоду. А це у свою чергу допомагає нам не з’їдати зайвого. А ще, харчові волокна клітковини діляться на розчинні та нерозчинні. Перші регулюють рівень цукру і холестерину в крові, а другі — очищають організм і виводять токсини. І це тільки невелика частина корисних властивостей клітковини, але їх достатньо для того, щоб звертати на них увагу.  

Клітковина

Скільки клітковини потрібно організму 

Спеціалісти вважать, що чим більше до організму попадатиме клітковини, тим краще. Вчені назвали такі норми: для жінок до 50 років — 25 грамів клітковини на добу, для чоловіків — 38 грамів клітковини на добу, після 50 років — 21 і 30 грам відповідно. Така кількість клітковини може міститись в: 

  • чашці сочевиці; 
  • двох грушах; 
  • тарілці відвареної квасолі або брокколі; 
  • великій тарілці салату з помідорів і огірків; 
  • порції овочевого супу; 
  • жмені чорносливу. 

Як схуднути за допомогою клітковини  

Розчинні харчові волокна клітковини допомагають впоратися з жировими відкладеннями на животі. А це місце одне із найскладніших в схудненні. З ним впораються 10 грамів клітковини в щоденному раціоні. До того ж, ця речовина зберігає мікрофлору кишечника здоровою. Але щоб результат схуднення був хорошим, варто звертати увагу і на загальний стан здоров’я, харчування та фізичну активність. Не забуваємо про здоровий сон.  

Схожі статті

Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?

Яка має бути температура в лазні для отримання максимальної користі: все не так просто

Правильний температурний режим відіграє ключову роль у досягненні максимальної користі від походу до лазні. Експерти пояснили, який має бути баланс між комфортом, безпекою та користю.

Ці 5 звичок за сніданком можуть викликати втому на весь день: час позбутися їх

Деякі звички за сніданком можуть непомітно виснажувати організм, позбавляючи його енергії та продуктивності. Розуміння цих помилок допоможе уникнути почуття втоми.

Чому взимку хочеться спати і не хочеться нічого робити: одна з цих 5 причин – точно про вас

Кілька порад того, що робити, якщо взимку постійно хочеться спати. Також, є чітке пояснення того, чому це відбувається. Відповіді на ці питання допоможуть налагодити свій сон і режим.

Не мрійте про ЦЕ: яке бажання краще не загадувати на Новий рік людям за 50 років

Незабаром Новий рік, де кожний буде мріяти про своє в цю чарівну ніч, про свої омріяні бажання, але людям за 50 краще не загадувати ЦЕ - про що йдеться?

Будете їсти на ніч ці 5 продуктів, не зможете заснути: виключіть їх з вечірнього раціону

Дієтологи розповіли, які продукти впливають на міцний і спокійний сон. Ця їжа може бути у вашому раціоні щоденно, але ви можете навіть не здогадуватися про те, що саме через цю їжу погано спите.