Чому взимку хочеться спати і не хочеться нічого робити: одна з цих 5 причин – точно про вас

Кілька порад того, що робити, якщо взимку постійно хочеться спати. Також, є чітке пояснення того, чому це відбувається. Відповіді на ці питання допоможуть налагодити свій сон і режим.

Зима — це пора року, коли усі живі істоти, здається, потребують більше відпочинку та затишку. Люди не виняток. Бажання спати зимовими днями стає справжньою проблемою для багатьох, адже нескінченна сонливість часто заважає бути продуктивним і задоволеним своїм життям.

Однією з головних причин такого стану є короткий світловий день. Зимою вранці менше сонячного світла, що погано впливає на рівень гормону радості серотоніну. Його нестача викликає відчуття сонливості та втоми. До того ж, темрява сприяє виробленню мелатоніну — гормону, що відповідає за сон. Через такий дисбаланс порушується звичний ритм життя та втрачається енергія.

Ще одним фактором є холод. Низькі температури сприяють тому, що організм намагається зберігати енергію, щоб забезпечити тепло. Це часто супроводжується бажанням залишитися в ліжку, де тепло і затишно.

Холод та короткий день також впливають на звички харчування. Зимовими днями багато людей надають перевагу ситній їжі замість звичної легкої. Ситний раціон додає ваги так, що організм намагається накопичити ресурси. Але це може викликати відчуття тяжкості та сповільнення обмінних процесів, що додає сонливості.

Експерти пояснили, чому взимку людям хочеться спати
Експерти пояснили, чому взимку людям хочеться спати

Зимова сонливість це не тільки фізіологічний аспект, але й спосіб організму “запрошувати” людину до перезавантаження. Замість боротися зі сонливістю, спробуйте прийняти її, як нагоду, уповільнитися та подбати про своє самопочуття.

Приділіть свій час перебуванню на свіжому повітрі, особливо у світлий час доби. Також коротка прогулянка може допомогти підвищити рівень енергії, адже організм отримає необхідне йому денне світло, яке стимулює вироблення гормонів. Якщо немає можливості часто бувати на вулицях, спробуйте впустити більше природного світла в приміщення, відкривши штори. Замість важких і жирних страв надавайте перевагу їжі, багатій на вітаміни, мікроелементи та корисні жири. Горіхи, цитрусові, зелені овочі й риба можуть надати необхідні живильні речовини для підтримки енергії. Також, важливо уникати великої кількості вживання солодощів.

Схожі статті

Не мрійте про ЦЕ: яке бажання краще не загадувати на Новий рік людям за 50 років

Незабаром Новий рік, де кожний буде мріяти про своє в цю чарівну ніч, про свої омріяні бажання, але людям за 50 краще не загадувати ЦЕ - про що йдеться?

Будете їсти на ніч ці 5 продуктів, не зможете заснути: виключіть їх з вечірнього раціону

Дієтологи розповіли, які продукти впливають на міцний і спокійний сон. Ця їжа може бути у вашому раціоні щоденно, але ви можете навіть не здогадуватися про те, що саме через цю їжу погано спите.

О котрій годині треба снідати, обідати та вечеряти, щоб не набирати зайву вагу: точний час

Дієтологи чітко пояснили, в які години дня потрібно снідати, обідати та вечеряти. Завдяки наявності режиму людина може уникнути накопиченню зайвих жирів, і відповідно, додаткових кілограмів.

Як прибрати жир на животі: всього 2 правила життя, і “святкового живота” як не було

Якщо ви має зайвий жир на животі, то є 2 дієві метод, які допоможуть вам в схудненні - це потрібно робити паралельно, щоб досягти ідеального результату.

Цілющий “суп з листя”: після такого чаю будете спати як немовля – працює при безсонні

Дієтологи розповіли, який чай допоможе подолати безсоння. Кілька натуральних способів того, як можна справитися з тим, що не можете дуже довго заснути.

Не обов’язково ходити в “тренажерку”. Ці 5 елементарних порад спалять купу калорій

Декілька крутих лайфхаків того, як худнути щодня й при цьому, не займатися спортом. Все це — активність, але приємна для душі та тіла. Головне, мати бажання бути активним протягом дня!