Чому взимку хочеться спати і не хочеться нічого робити: одна з цих 5 причин – точно про вас

Кілька порад того, що робити, якщо взимку постійно хочеться спати. Також, є чітке пояснення того, чому це відбувається. Відповіді на ці питання допоможуть налагодити свій сон і режим.

Зима — це пора року, коли усі живі істоти, здається, потребують більше відпочинку та затишку. Люди не виняток. Бажання спати зимовими днями стає справжньою проблемою для багатьох, адже нескінченна сонливість часто заважає бути продуктивним і задоволеним своїм життям.

Однією з головних причин такого стану є короткий світловий день. Зимою вранці менше сонячного світла, що погано впливає на рівень гормону радості серотоніну. Його нестача викликає відчуття сонливості та втоми. До того ж, темрява сприяє виробленню мелатоніну — гормону, що відповідає за сон. Через такий дисбаланс порушується звичний ритм життя та втрачається енергія.

Ще одним фактором є холод. Низькі температури сприяють тому, що організм намагається зберігати енергію, щоб забезпечити тепло. Це часто супроводжується бажанням залишитися в ліжку, де тепло і затишно.

Холод та короткий день також впливають на звички харчування. Зимовими днями багато людей надають перевагу ситній їжі замість звичної легкої. Ситний раціон додає ваги так, що організм намагається накопичити ресурси. Але це може викликати відчуття тяжкості та сповільнення обмінних процесів, що додає сонливості.

Експерти пояснили, чому взимку людям хочеться спати
Експерти пояснили, чому взимку людям хочеться спати

Зимова сонливість це не тільки фізіологічний аспект, але й спосіб організму “запрошувати” людину до перезавантаження. Замість боротися зі сонливістю, спробуйте прийняти її, як нагоду, уповільнитися та подбати про своє самопочуття.

Приділіть свій час перебуванню на свіжому повітрі, особливо у світлий час доби. Також коротка прогулянка може допомогти підвищити рівень енергії, адже організм отримає необхідне йому денне світло, яке стимулює вироблення гормонів. Якщо немає можливості часто бувати на вулицях, спробуйте впустити більше природного світла в приміщення, відкривши штори. Замість важких і жирних страв надавайте перевагу їжі, багатій на вітаміни, мікроелементи та корисні жири. Горіхи, цитрусові, зелені овочі й риба можуть надати необхідні живильні речовини для підтримки енергії. Також, важливо уникати великої кількості вживання солодощів.

Схожі статті

Цей вид м’яса обходить курку та індичку за всіма параметрами: краще, ніж все інше разом узяте

Дієтологи назвали найкорисніший вид м'яса, яке не має конкурентів. Воно засвоюється організмом на 90% та його першим дають у вигляді м'ясного прикорму малюкам.

Прощавай, “голлівудська посмішка”: чому зуби жовтіють, навіть якщо ви їх чистите двічі на день

Пасти, що відбілюють, і гелі для зубів, смужки для домашнього догляду і навіть професійне відбілювання, але бажаного результату немає. Чому зуби жовтіють? І чи можна це запобігти?

1 дешевий продукт із раціону може стати ключем до 100-річного ювілею – секрет всіх довгожителів

Довгожителі як ніхто знають, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими - який 1 інгредієнт може прибавити вам роки, якщо його їсти на регулярній основі?

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?