Як правильно дезінфікувати смартфон: поради експертів

Пандемія коронавірусу в Україні і світі продовжується, тому варто дбати про власну безпеку.

Коронавірус може зберігатися на смартфоні навіть більше 2 тижнів, свідчать результати останніх досліджень. Тож варто в період пандемії його ретельно дезінфікувати.

Як правильно продезінфікувати смартфон і інші гаджети, щоб змити з них всі віруси, бактерії і мікроорганізми, ми розкажемо в цій статті.

Експерти зазначають, що водозахищені смартфони із захистом не нижче рівня IP68 можна мити водою під краном. Зазвичай такими властивостями володіють флагманські моделі Apple,  Huawei, Samsung.

Рівень IP68 передбачає занурення смартфона у воду. Це захист не просто від бризок, а від того, що він впаде в воду, стверджують експерти.

Набагато простіше обробити пристрій дезинфікуючим розчином. Для цього підійдуть спеціальні засоби з вмістом спирту не менше 60%.

Дезінфекція смартфона

Це допоможе захиститися від інфекцій, включаючи коронавірус, але в той же час може пошкодити олеофобне покриття – тоненьку нанометровую плівку, яка відштовхує жири.

То ж власнику гаджету доведеться вибирати, що для нього важливіше: покриття, яке захищає від відбитків пальців і жиру, чи власне здоров’я.

Як часто потрібно дезінфікувати смартфон?

Середньостатистичний користувач бере в руки телефон приблизно 52 рази на добу. Якщо ж він працює дистанційно, це відбувається ще частіше. Такі дані наводить компанія Samsung з посиланням на результати дослідження Deloitte.

Тож не дивно, що в таких умовах гаджети стають потенційно небезпечними для здоров’я через велике скупчення на них мікробів і вірусів.

Щоб гаджет не перетворився на джерело «зарази», важливо утримувати його в чистоті.

Фахівці радять дезінфікувати смартфони, смарт-годинник і інші мобільні пристрої не рідше 1 разу на добу і додатково в тому випадку, якщо ними користувалася інша людина, крім власника.

Схожі статті

Новини здоров’я: вчені провели лабораторне дослідження – у кліщів є “улюблена” група крові

Дуже довго вчені не могли зрозуміти, за якими саме алгоритмами працює природа кліщів, з якими ми так не хочемо зіштовхуватися у повсякденному житті.

Корисніша за лосося, дешевше за скумбрію: дієтологи назвали рибу №1 для здоров’я

Її можна знайти майже в кожному магазині, і коштує вона зовсім небагато. Але дієтологи називають цю рибу однією з найцінніших. У ній багато білка та корисних жирів. Ідеальне харчування на кожен день.

Сироп від кашлю можна знайти в лісі, але йти по нього слід уже зараз: до 1 червня

Цей засіб повністю натуральний, а зберігати його можна у погребі чи в холодильнику. Зробити зараз, а користовуватися протягом усієї осені та зими. Їсти можуть навіть діти!

Шкода, замаскована під користь: 3 рослинні олії, які не варто купувати навіть зі знижкою

Деякі рослинні олії тільки здаються хорошими. А насправді від них не те що користі для здоров'я немає, а деколи навіть навпаки. Дієтологи розповіли про те, які види олії краще обходити стороною.

Правила гігієни, про які ніхто не знає: чи обов’язково митися щодня, щоб бути чистими?

Чи потрібно людині митися щоденно? Дехто вважає, що обов'язково, та всіляко дотримується цього. Інші ж впевнені, що це зайве. Тож спеціалісти пояснили, як необхідно робити насправді.

Смачний натуральний чай із полуничного листя: 3 причини заготовити його на зиму

Мабуть, у світі нема людей, які б не пили чай. Але не всі знають, що його можна не купувати, а робити самостійно. Причому він буде навіть смачнішим та ароматнішим, ніж магазинні.