Осінь – не найкращий час для нашої шкіри. Вона ще не остаточно відновилася після сонячного літа, а її вже доводиться витримувати вітер і дощі, пересушене повітря в офісі і квартирі та перші заморозки. Під впливом цих факторів в холодну пору року шкіра обличчя стає більш чутливою і старіє значно швидше.
Однак, якщо знати, як правильно доглядати за шкірою обличчя восени, і підходити до цього питання з усією серйозністю, неприємних наслідків осінньої пори можна уникнути.
Правильне очищення шкіри обличчя восени
У холодну пору року, щоб не страждати від обезводнення епідермісу, краще не користуватися гелями для вмивання. Для очищення нормальної та жирної шкіри чудово підійдуть пінки і легкі муси, для сухої – косметичне молочко.
В ідеалі, на етикетці засобу для вмивання повинен бути напис non-comedogenic – це гарантія того, що пінка або молочко не утворять на шкірі тонку плівку, яка може закупорити пори і спровокувати появу чорних крапок.
Після вмивання не забудьте скористатися тоніком. Він прибере залишки миючого засобу і звузить пори. Відкладіть до кращих часів тоніки, до складу яких входить спирт, вони пересушують шкіру і можуть спровокувати запалення і лущення.
Живлення і зволоження
Для осіннього догляду косметологи рекомендують вибирати крем з більш щільною текстурою, ніж влітку. Добре, якщо до його складу будуть входити вітаміни С, А і Е. Ще краще, якщо знайдете крем, що містить також вітамін F, – він чудово усуває будь-які подразнення.
Незамінні для осіннього догляду сироватки з колагеном і гіалуроновою кислотою. Вони здатні проникати глибше і відмінно зволожують шкіру.
Як тільки стовпчики термометрів опустяться нижче нуля, ховаємо денний крем із зволожуючим компонентом і міняємо його на поживний. Наносити його на шкіру варто як мінімум за півгодини, а краще за годину до виходу на вулицю.
У морозні дні, які нерідко бувають пізньої осені, краще використовувати захисні креми, що містять олію ши, каріте, жожоба.
Догляд за шкірою обличчяЯкщо шкіра надто суха, можна користуватися кремами на основі вазеліну. А ось для людей з жирною і комбінованою шкірою вони дуже небажані. Гліцерин також не найкращий компонент для крему, адже він витягає вологу з нижніх шарів шкіри. Тому краще, якщо в списку інгредієнтів він буде стояти наприкінці, що означає, що в кремі його не так багато.
Увечері нанесіть на шкіру обличчя крем, що містить ретинол (вітамін А) і фруктові кислоти. Вони стимулюють вироблення власних колагену, еластину і гіалуронової кислоти.
Домашні маски
У домашніх умовах для зволоження і живлення шкіри можна використовувати прості, але доволі ефективні маски.
Для сухої і нормальної шкіри чудово підійде медово-жовткова маска: 1 ст. ложка меду + яєчний жовток + 1 ст. ложка лляної або оливкової олії. Суміш підігріти, накласти на шкіру обличчя шарами і потримати близько 10 хвилин.
Для змішаної і жирної шкіри підійде маска з винограду з яєчним жовтком і крохмалем. Жовток збити і змішати з розтертими виноградинами без кісточок і чайною ложкою крохмалю. Наносити на шкіру, через 15 хвилин змити прохолодною водою.
Універсальна маска для всіх типів шкіри, несхильної до алергії: 1 ч. л. меду + яєчний білок + половина ч. л. молока + пара крапель соку лимона. Нанести на шкіру обличчя на 15 хвилин і змити теплою водою.
Щоб шкіра залишалася доглянутою і красивою, важливо також добре висипатися, випивати достатню кількість води і правильно харчуватися. Незайвим буде і прийом вітамінів і мікроелементів, надто якщо ви сидите на дієті.